• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

04.11.2010 07:40

Hiszpańsko-francusko-polski traktat o wzajemnej przyjaźni

      Tydzień 18-22 października upłynął pod znakiem międzynarodowych spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń. Do II LO zawitali goście z Francji (9 uczniów i 2 nauczycielki) oraz z Hiszpanii (10 uczniów, nauczycielka oraz dyrektor szkoły w Illuece - Don Abelardo). W trakcie wizyty obcokrajowcy uczestniczyli w lekcji języka polskiego, obejrzeli z zapartym tchem nasz LIP-DUB, zwiedzili szkołę - nie omijając Hadesu, mieli okazję zobaczyć przedstawienie na podstawie sztuki Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu" przygotowane pod kierunkiem pani prof. Wiesławy Mecmajer oraz zilustrowali wraz z naszymi uczniami opowiadania Mrożka (do wglądu w świetlicy). Wspólnie odwiedziliśmy Wieliczkę, Kraków i Warszawę, zwiedzaliśmy z przewodnikiem Jasną Górę oraz spotkaliśmy się z Prezydentem w Urzędzie Miasta. Były oficjalne wizyty oraz nieoficjalne wieczory, długie Polaków, Francuzów i Hiszpanów rozmowy, zacieśniły się przyjaźnie, a rozluźniały języki, spędziliśmy wspaniały wspólny tydzień. Następne spotkanie na początku kwietnia, tym razem w Rozay-en Brie we Francji. À bientôt!

grupa Comenius

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!