• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

04.11.2010 07:42

Traugutt znowu górą!

       To już 8 z kolei zwycięstwo siatkarek! Tym razem, już po raz drugi, pokonałyśmy dziewczyny z VIII Liceum Samorządowego w Częstochowie. Gospodarzem spotkania był "Norwid". Kilkadziesiąt minut po godzinie 11 wyszłyśmy na boisko, aby rozgrzać się przed pojedynkiem. Mniej więcej 25 min później zabrzmiał gwizdek rozpoczynający spotkanie. Pierwsza partia przebiegała dość spokojnie. Utrzymywałyśmy stałą, kilku punktową przewagę, dzięki której w pełni wyluzowane dokończyłyśmy seta, wygrywając 25:21. Drugą partię rozpoczęłyśmy doskonałą zagrywką i skutecznym blokiem. Niestety chwile później kiepskie przyjęcie naszej drużyny dało znaczną przewagę naszym rywalkom. Moment nieuwagi, a "Samorządówka" miała już 8 punktów przewagi. Zrobiło się nerwowo. Stan rywalizacji 3:11 w plecy. Jak to możliwe?! Czas dla "Traugutta". Kilka dobrych słów i chwila oddechu - pomogło. Zagrywka przyjęta, atak wyprowadzony, punkt dla nas! Czas odrobić straty. Mocne zagrywki i celne ataki pozwoliły nam wyrównać stan seta, a nawet wyjść na 3-4punktowe prowadzenie. Drugi set zakończyłyśmy mocnym atakiem z lewego skrzydła. Mimo sporych opresji udało nam się wygrać kolejną partię i tym samym zakończyć mecz wynikiem 2:0 dla czarno-żółtych.
Kolejne, ostatnie starcie już we wtorek. Będzie to decydujący mecz o 1 miejsce. Mamy nadzieję, że tak jak rok temu, w tych trudnych chwilach będzie nas wspierał Klub Kibica. Dziękujemy naszemu trenerowi, który tak bardzo przeżywa wszystkie mecze, oraz ławce rezerwowych dzielnie dopingującej nas w czasie spotkania.

newsa przygotowała: Aga Janik kl. II D

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!