• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 8 do 9 października 2021 roku.

  Strona Jubileuszu

  Wydarzenie Facebook

  Komitet Organizacyjny

 • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
  Nadchodzi czas rozliczeń podatkowych i możliwość przekazania 1 % na wybraną przez Państwa organizację. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % na rzecz Stowarzyszenia Traugutt dla Przyszłości, które od lat z pieniędzy uzyskanych z 1 % finansuje stypendia naukowe dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły borykających się z ciężką sytuacją ekonomiczną.
  Im większa ilość wpłat, tym większa dla Stowarzyszenia możliwość wspierania uczniów zdolnych. Im więcej wpłat tym większa ilość uczniów, którzy dostaną stypendium.

  Dzięki Waszym wpłatom Drodzy Państwo może odmienić się los uczniów, którzy na pewno na taki akt dobroci zasługują.
  Bardzo prosimy o przyłączenie się do naszej akcji i wpłacenie 1 % podatku na

  NUMER RACHUNKU BANKOWEGO:    51 1050 1142 1000 0023 2886  7342

  Z góry dziękujemy, Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości

04.11.2010 06:42

Traugutt znowu górą!

       To już 8 z kolei zwycięstwo siatkarek! Tym razem, już po raz drugi, pokonałyśmy dziewczyny z VIII Liceum Samorządowego w Częstochowie. Gospodarzem spotkania był "Norwid". Kilkadziesiąt minut po godzinie 11 wyszłyśmy na boisko, aby rozgrzać się przed pojedynkiem. Mniej więcej 25 min później zabrzmiał gwizdek rozpoczynający spotkanie. Pierwsza partia przebiegała dość spokojnie. Utrzymywałyśmy stałą, kilku punktową przewagę, dzięki której w pełni wyluzowane dokończyłyśmy seta, wygrywając 25:21. Drugą partię rozpoczęłyśmy doskonałą zagrywką i skutecznym blokiem. Niestety chwile później kiepskie przyjęcie naszej drużyny dało znaczną przewagę naszym rywalkom. Moment nieuwagi, a "Samorządówka" miała już 8 punktów przewagi. Zrobiło się nerwowo. Stan rywalizacji 3:11 w plecy. Jak to możliwe?! Czas dla "Traugutta". Kilka dobrych słów i chwila oddechu - pomogło. Zagrywka przyjęta, atak wyprowadzony, punkt dla nas! Czas odrobić straty. Mocne zagrywki i celne ataki pozwoliły nam wyrównać stan seta, a nawet wyjść na 3-4punktowe prowadzenie. Drugi set zakończyłyśmy mocnym atakiem z lewego skrzydła. Mimo sporych opresji udało nam się wygrać kolejną partię i tym samym zakończyć mecz wynikiem 2:0 dla czarno-żółtych.
Kolejne, ostatnie starcie już we wtorek. Będzie to decydujący mecz o 1 miejsce. Mamy nadzieję, że tak jak rok temu, w tych trudnych chwilach będzie nas wspierał Klub Kibica. Dziękujemy naszemu trenerowi, który tak bardzo przeżywa wszystkie mecze, oraz ławce rezerwowych dzielnie dopingującej nas w czasie spotkania.

newsa przygotowała: Aga Janik kl. II D

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 35
  • Wt
  • 24
  • Śr
  • 15
  • Czw
  • 5
  • Pt
  • 12