• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

19.09.2015 18:50

Traugutt Bikers Team na Jurze

72. dwudniowy rajd rowerowy Traugtt Bikers Team okazał się pełną gęba wycieczką turystyczno-krajoznawczą. Sześcioosobowa ekipa rowerzystów na szlaki Jury wyruszyła w piątek tuż po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Program rajdu zakładał odwiedzenie możliwie największej liczby atrakcji turystycznych, miejsc wartych zobaczenia.
Zaczęliśmy do … lodów u Szweja w Olsztynie, którymi zajadaliśmy się czekając na dotarcie ostatniego uczestnika wycieki. Tuż za ruinami olsztyńskiego zamku znajdują się Kielniki, a w nich kamieniołom wraz z jaskinią. To pierwsze odwiedzone miejsce. Dalej był zabytkowy kościół pw. św. Idziego w Zrębicach (zapach drewnianej świątyni czujemy do dzisiaj), kolejny kamieniołom, zwany „warszawskim” w Siedlcu oraz ostaniec Brama Twardowskiego. Tyle udało się zobaczyć do piątkowego zachodu słońca. Wieczór (i część nocy;) upłynęły nam na grillowaniu oraz rozmowie z mieszkającym obok naszej ‘noclegowni’ absolwentem „Traugutta” – Szymonem Romanem (jak wielu ciekawych rzeczy o szkole można dowiedzieć się po latach…).
Drugi dzień rozpoczął się od wyjątkowo wczesnej pobudki, a to dzięki kościelnym „kurantom” wygrywającym o 6 rano „Kiedy ranne wstają zorze”. Wyprawa do sklepu, syte śniadanie, szczypta matfizowego humoru, ogarnięcie miejscówki i już o 9.30 ponownie siedzieliśmy na naszych rowerach. Zwiedzanie okolicy rozpoczęliśmy od zespołu pałacowo-parkowego w Złotym Potoku, Dworku Krasińskich i Pałacu Raczyńskich. Dalej był(y): hotel Kmicic i błonia złotopotockie, staw Amerykan, jaskinia Grota Niedźwiedzia, Źródło Spełnionych Marzeń, staw Zielony, młyn Kołaczew, pstrągarnia Raczyńskich, Diabelskie Mosty, źródła okresowe oraz jaskinia w Ostrężniku, Leśniów i kirkut w Żarkach. Pozostało jeszcze zmierzenie się z podjazdami w Wysokiej Lelowskiej, Przybynowie i Biskupicach, by po 24 godzinach spędzonych poza domem powrócić w objęcia… kochanych rodziców. W rajdzie uczestniczyli: Artur Rewers, Jakub Grzybek i Mateusz Wtulich z kl. IIE oraz Mateusz Gumieniak i Grzegorz Kita z kl. IE. Wycieczkę zorganizował Marek Podgórski.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -