• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

19.09.2015 18:50

Traugutt Bikers Team na Jurze

72. dwudniowy rajd rowerowy Traugtt Bikers Team okazał się pełną gęba wycieczką turystyczno-krajoznawczą. Sześcioosobowa ekipa rowerzystów na szlaki Jury wyruszyła w piątek tuż po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Program rajdu zakładał odwiedzenie możliwie największej liczby atrakcji turystycznych, miejsc wartych zobaczenia.
Zaczęliśmy do … lodów u Szweja w Olsztynie, którymi zajadaliśmy się czekając na dotarcie ostatniego uczestnika wycieki. Tuż za ruinami olsztyńskiego zamku znajdują się Kielniki, a w nich kamieniołom wraz z jaskinią. To pierwsze odwiedzone miejsce. Dalej był zabytkowy kościół pw. św. Idziego w Zrębicach (zapach drewnianej świątyni czujemy do dzisiaj), kolejny kamieniołom, zwany „warszawskim” w Siedlcu oraz ostaniec Brama Twardowskiego. Tyle udało się zobaczyć do piątkowego zachodu słońca. Wieczór (i część nocy;) upłynęły nam na grillowaniu oraz rozmowie z mieszkającym obok naszej ‘noclegowni’ absolwentem „Traugutta” – Szymonem Romanem (jak wielu ciekawych rzeczy o szkole można dowiedzieć się po latach…).
Drugi dzień rozpoczął się od wyjątkowo wczesnej pobudki, a to dzięki kościelnym „kurantom” wygrywającym o 6 rano „Kiedy ranne wstają zorze”. Wyprawa do sklepu, syte śniadanie, szczypta matfizowego humoru, ogarnięcie miejscówki i już o 9.30 ponownie siedzieliśmy na naszych rowerach. Zwiedzanie okolicy rozpoczęliśmy od zespołu pałacowo-parkowego w Złotym Potoku, Dworku Krasińskich i Pałacu Raczyńskich. Dalej był(y): hotel Kmicic i błonia złotopotockie, staw Amerykan, jaskinia Grota Niedźwiedzia, Źródło Spełnionych Marzeń, staw Zielony, młyn Kołaczew, pstrągarnia Raczyńskich, Diabelskie Mosty, źródła okresowe oraz jaskinia w Ostrężniku, Leśniów i kirkut w Żarkach. Pozostało jeszcze zmierzenie się z podjazdami w Wysokiej Lelowskiej, Przybynowie i Biskupicach, by po 24 godzinach spędzonych poza domem powrócić w objęcia… kochanych rodziców. W rajdzie uczestniczyli: Artur Rewers, Jakub Grzybek i Mateusz Wtulich z kl. IIE oraz Mateusz Gumieniak i Grzegorz Kita z kl. IE. Wycieczkę zorganizował Marek Podgórski.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!