• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

28.09.2015 13:51

VIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Już w październiku rusza ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, którego pomysłodawcą i organizatorem są „Charaktery”.

Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa umysł, skąd się biorą emocje albo jak podejmujemy decyzje – Turniej Wiedzy Psychologicznej jest dla Ciebie! Do udziału w nim zachęcamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zgłębiać tajniki wiedzy psychologicznej oraz lepiej poznać siebie i innych ludzi.

Tegoroczny Turniej rozpocznie się 1 października, a zakończy się w połowie kwietnia 2016 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach, honorowy patronat nad nim objęła Minister Edukacji Narodowej. Od uczestników będzie wymagana znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” od października 2015 do lutego 2016, książki Bliżej ludzi. Rozmowy z Mistrzami, a także zalecanych artykułów nawiązujących do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych…”, które zamieszczone będą na stronie Turnieju w zakładce Literatura turniejowa. Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji on-line, które odbędą się w marcu 2016 roku. Sto osób z najlepszymi wyniki przejdzie do finału.

Zwycięzcy otrzymają stypendia i nagrody rzeczowe. Jest o co walczyć!

Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju powinni zwrócić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Zgłoszenia będziemy przyjmować już od 1 października tego roku do 15 lutego 2016. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książki Bliżej ludzi oraz ze zniżki na zakup rocznej prenumeraty „Charakterów”.

Szczegółowy regulamin Turnieju, zasady uczestnictwa, wykaz wymaganych zagadnień oraz inne informacje będzie można znaleźć na stroniewww.charaktery.eu w zakładce Turniej Psychologiczny.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!