• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

14.10.2015 14:56

Vivat academia, vivant professores!

14 października co roku stanowi doskonały pretekst do wyrażenia wdzięczności naszym nauczycielom i wychowawcom za codzienny trud, pracę, życzliwość, otwarte serca i poświęcony czas. Jednak, tak jak powiedziała pani dyrektor Małgorzata Jackowska w swoim przemówieniu, Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor wyróżniła Nagrodami Dyrektora:

prof. Agnieszkę Frej, prof. Agatę Frej – Pastusińską, prof. Agatę Koćwin – Szczepańską,
prof. Ewę Ludwin, prof. Wiesławę Mecmajer, prof. Annę Swodczyk, prof. Barbarę Turel,
prof. Bartłomieja Bigdowskiego, prof. Tomasza Dutkiewicza, prof. Tomasza Muskałę, prof. Jacka Napieralskiego i prof. Michała Radwańskiego.

Nasze grono pedagogiczne zostało również docenione przez władze  miasta
dyr. Małgorzata Jackowska oraz prof. Michał Nowak otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za ich osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Również uczniowie wyróżnili kilku nauczycieli. Zorganizowany został plebiscyt, w którym wyłoniono laureatów w następujących kategoriach (prof. Adryjańska – Mroczek zdeklasowała swoich kolegów i koleżanki z pokoju nauczycielskiego!):

Kosiarz Umysłu – prof. Jarosław Skrzypczyk

Nauczyciel Magnes – prof. Agnieszka Adryjańska – Mroczek

Stróż Prawa – prof. Dariusz Borkowski

Bogini Cierpliwości – prof. Agnieszka Adryjańska –  Mroczek

Szwajcarski Zegarek – prof. Roman Biłos

Pomocna Dłoń – prof. Agnieszka Adryjańska – Mroczek

Order Uśmiechu – prof. Agnieszka Adryjańska – Mroczek

Miss – prof. Agnieszka Adryjańska – Mroczek

Mister – prof. Michał Nowak

Głos zabrał także Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kewin Gałuszka.

W imieniu zarządu SU i wszystkich uczniów złożył najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, które zakończył cytując słowa Mikołaja Gogola: „Na wykształcenie powinno składać się całe życie,
a nie martwa nauka”
.

Po wręczeniu nagród zaprezentowano część artystyczną, która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu akademickiego „Gaudeamus igitur”. Zebrani uczniowie oraz obecni i emerytowani nauczyciele mieli okazję przypomnieć sobie historię Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego na świecie ministerstwa edukacji, które powołano do życia w 1773 r.

Oprócz rysu historycznego KEN, zobaczyliśmy scenki, w których to nasza szkoła została porównana do raju, uczniowie do aniołów, nauczyciele do archaniołów a panie dyrektorki do serafinów. Przezabawny okazał się skecz, w którym to archanioł (wychowawca) spotyka się na zebraniu
z opiekunami aniołów (ojcami niesfornych uczniów). Zabrzmiały także piosenki – życzenia wykonane przez solistów oraz chór.

Podziękowania za przygotowanie tej uroczystości należą się: prof. Barbarze Budzowskiej, prof. Annie Gołębiowskiej, prof. Jackowi Napieralskiemu, prof. Michałowi Radwańskiemu i prof. Markowi Podgórskiemu, a także uczniom klas: I A, I E, I F, III B, III D, III E oraz szkolnemu chórowi.

A podążając za słowami Janusza Korczaka, zacytowanymi przez Panią Dyrektor – „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało” –  nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze raz życzyć wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom naszego liceum dużo satysfakcji i radości!

newsa przygotowała Dominika Haładyj, kl. III A

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -