• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

07.12.2015 09:59

Media zainteresowane winylami w Traugucie

W środę na nasze zaproszenie "Strefę winyli" odwiedzili przedstawiciele lokalnych mediów - RMFMAXXX oraz Telewizji Orion. Materiał wideo został wyemitowany w sobotę. Tydzień temu informacja pojawiła sie w Gazecie Wyborczej.

W dniu dzisiejszym gościliśmy ekipę TVP Katowice. Informacja ukaże się w najbliższych dniach w Teleexpresie lub Teleexpresie Extra.

O co chodzi z winylami? Poniżej krótka informacja przygotowana przez p.prof. Grzegorza Bojanka.

W Traugucie słuchamy muzyki z płyt winylowych.

W ciągu ostatnich kilku lat widać powrót do fascynacji płytą winylową wśród fanów wszelkich gatunków muzyki. Gdy zajrzymy do sklepów największych sieci handlowych, możemy odnaleźć najnowsze produkcje muzyczne na winylach, a aukcje internetowe pełne są używanych krążków.

Nauczyciel j. angielskiego w II L.O. im. Romualda Traugutta, Grzegorz Bojanek, także muzyk zajmujący się w swej twórczości muzyką ambient, twórca projektu „ChoP”, który jest areną współpracy artystów z Polski i Chin, wspieranego od lat przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a prywatnie również wielki fan muzyki wszelkiej, także tej nagranej na płytach winylowych, postanowił spróbować zaszczepić wśród młodzieży II LO miłość do tego nośnika.

Przed wakacjami, przeszukując szkolne piwnice natrafił na stary, lekko zniszczony gramofon Fonica. Dzięki wsparciu uczniów z Samorządu Uczniowskiego zainteresowanych elektroniką udało się odrestaurować stary, nieużywany już sprzęt. Okazało się, że wśród uczniów liceum znalazła się grupa uczniów zainteresowanych słuchaniem pływ winylowych. Na początku pan Grzegorz przynosił płyty z własnej kolekcji. Będąc także członkiem dość dużej grupy fanów winyli na Facebooku - opisał tam całą historię. Post dostał ogromną liczbę „lajków” i same pozytywne komentarze, które można streścić słowami, że tak właśnie powinna wyglądać prawdziwa szkoła „z pasją”. Jeszcze tego samego dnia odezwał się do pana Grzegorza, Polak od 25 lat mieszkający w Niemczech kolekcjoner płyt winylowych, pan Andreas Tutak. Obiecał przysłać 20 kg płyt dla uczniów. Jak obiecał, tak zrobił. W tej chwili kolekcja płyt winylowych II LO wzbogaciła się o takie klasyki jak płyty Queen, Michaela Jacksona, Dire Straits, Pink Floyd, U2, The Police, The Beatles, AC/DC, i wiele, wiele innych.

Grupa słuchaczy rozwija się i słuchanie płyt winylowych na długiej przerwie powoli staje się kolejną wspaniałą inicjatywą, którą może poszczycić się II LO im. R. Traugutta w Częstochowie.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -