• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

22.12.2015 15:31

Hej kolęda, kolęda...

Zanim opuściliśmy szkolne mury, po raz ostatni w roku 2015, mieliśmy okazję wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie podczas corocznego koncertu kolęd. Z prezentami w rękach i w dobrych nastrojach, gdyż wcześniej dzieliliśmy się opłatkiem i walczyliśmy o ostatnie pierogi na klasowych wigiliach, zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani nauczyciele II LO im. R. Traugutta oraz grupa absolwentów. Mając „pełny pokład”, gdyż w sali zabrakło nawet miejsc siedzących, rozpoczęliśmy ostatnią uroczystość szkolną roku 2015. Po życzeniach złożonych przez panią dyrektor i przewodniczącego SU Kewina Gałuszkę, chór pod kierunkiem prof. Gołębiowskiej wyśpiewał kilkanaście kolęd. Repertuar był niezwykle urozmaicony, począwszy od utworów, których tekst znali tylko chórzyści a skończywszy na przyjętych niezwykle entuzjastycznie występach solistów. Ostatecznie jednak cudownie zaśpiewane utwory zostały przyćmione przez śpiew nauczycieli II LO, którzy wspólnie wykonali dwie kolędy „Mędrcy świata...” i „Gdy się Chrystus rodzi...”. Uczniowie ocenili swoich wychowawców bardzo wysoko, ponieważ ich występ zakończyli owacjami na stojąco. Pomimo, iż na koncert większość z nas przyszła nieco przymuszona, to obejrzane show (bo chyba wolno mi je tak nazwać) sprawiło, że jeszcze lepiej przygotowaliśmy się na nadchodzące święta, a także ujrzeliśmy naszych nauczycieli od nieco innej, naprawdę zachwycającej strony.

Bardzo serdecznie dziękujemy, w pierwszej kolejności, prof. Barbarze Turel i prof. Annie Gołębiowskiej, które z niezwykłym entuzjazmem i zapałem przygotowały ten świąteczny koncert. Podziękowania należą się również ks. Mariuszowi Woźniakowi, uczniom klas IC, IA i IF oraz obsłudze technicznej. Na koniec należy wspomnieć o szkolnym chórze, niezastąpionych solistach i  zespole muzycznym oraz konferansjerach. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za wspólne kolędowanie i życzymy: Wesołych Świąt.

newsa przygotowała: Wiktoria Wrona kl. IIIC

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -