• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

17.11.2010 07:58

Erudyta Roku 2010

 Erudyta Roku 2010     Dnia 17 listopada, kilka minut po godzinie 9, po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs Erudyta Roku. Przedsięwzięcie pań prof. Mecmajer, Turel i Kuźnickiej zmieniło jednak formę. Zeszłoroczna edycja mająca charakter otwarty, skupiająca się na zainteresowaniach młodzieży uczęszczającej do "Traugutta" została zastąpiona (z uwagi na Rok Chopinowski - gdyby ktoś jeszcze nie wiedział ;p) na znajomość życiorysu Chopina oraz epoki w której żył. Cała impreza zyskała także status międzyszkolnej. Do tegorocznej edycji przystąpiło 29 zawodników z 4 liceów: "Traugutta", "Sienkiewicza", "Andersa" i "Norwida" - walczących o tytuł Erudyty 2010. Konkurs pisemny w formie testowej składał się z 58 zadań zamkniętych i otwartych podzielonych na dwie części - 1) życiorys najsłynniejszego polskiego muzyka, 2) znajomość epoki romantyzmu. Uczestnicy pod okiem komisji, w której skład wchodziły panie prof. Turel, Gołębiowska i Chmielewska na napisanie prac mieli 60 minut. Cały konkurs przebiegał sprawnie w "cichej", przyjaznej i spokojnej atmosferze, a na jego wyniki uczestnicy poczekają do 8 grudnia.

newsa przygotował: Cypis IIA

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!