• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

03.03.2016 08:26

Sachem oczami Marii Magdaleny Jeziorowskiej

W listopadzie na stronie naszej szkoły pojawiła się informacja z Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycząca konkursu zatytułowanego “Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”. Zadanie polegało na nakręceniu trzyminutowego filmu, który nawiązywałby do jednej z wybranych nowel wspomnianego pisarza. Uczennica IIA - Maria Magdalena Jeziorowska przygotowała autorski scenariusz na podstawie noweli “Sachem” i z pomocą uczennic „Traugutta” - Martyny Szymczyk z klasy IID i Katarzyny Dojerskiej z klasy IIA oraz uczniów z zaprzyjaźnionych szkół: Izabeli Głąb (I LO im. Juliusza Słowackiego), Piotra Kramera (I LO im. Juliusza Słowackiego), Krzysztofa Cybulskiego (I LO im. Juliusza Słowackiego) oraz Jakuba Wilka ( IV LO im. Henryka Sienkiewicza) nakręcili w okresie świąt Bożego Narodzenia pracę konkursową pod opieką p. Adama Hutyry (aktora częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza). Film mógł być w całości zrealizowany dzięki uprzejmości właścicieli lokalu “Dekadencja” przy ul. Nowowiejskiego 10 w Częstochowie.

11 lutego MEN ogłosił wyniki konkursu. Film Marii Magdaleny Jeziorowskiej otrzymał wyróżnienie II stopnia (jury nie przyznawało miejsc drugich i trzecich).

Serdecznie dziękujemy za możliwość ponownej współpracy trzech najstarszych częstochowskich szkół!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!