• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

18.11.2010 08:00

Młodość bez uzależnień

Młodość bez uzależnień     „Antynałogowy, antynałogowy, antynałogowy rap!” – przekaz piosenki wykonywanej przez młodych aktorów ze szkoły podstawowej idealnie wprowadza w tematykę konkursu małych form teatralnych „Młodość bez uzależnień”, którego finał miał miejsce dziś w Miejskim Domu Kultury. Przedstawienia w różnorodny sposób ukazują wpływ nałogów na życie człowieka – wśród nich historie stopniowego uzależniania się od nikotyny, szukania w narkotykach rozrywki lub lekarstwa na życiowe problemy, kwestia osamotnienia dzieci lekceważonych przez zabieganych rodziców oraz – nagrodzona wygraną – zmodyfikowana wersja „Czerwonego Kapturka”, który na własnej skórze odkrywa zgubny wpływ… poziomek.

„Traugutt”, reprezentowany w większości przez uczniów I i II A pod kuratelą pani profesor Wiesławy Mecmajer, zupełnie zdominował podium. Pierwsze miejsce zajęła wspomniana już, a wystawiana przez Trauguciaków, niby-baśń pt. „Za siedmioma górami”. Drugie przypadło Liceum im. Kopernika, natomiast na trzeciej pozycji ex aequo uplasowały się dwa nasze spektakle: „Raz na moście, raz pod mostem” oraz „Dziewczyna z przeszłością”. Również poza podium nie było gorzej: miejsce IV zdobył występ w całości przygotowany przez uczniów I A.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na deskach teatru!

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!