• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

08.04.2016 17:49

Światowy Dzień Ziemi

Już od 26 lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, a tegorocznym hasłem przewodnim jest „Palący temat – niska emisja”. Z tej okazji w naszej szkole klasa IIB stworzyła „Stół Darów Ziemi”. Nie brakowało na nim domowych wypieków, przetworów, a także świeżo wyciskanych soków . Do zakupu zachęcały folklorystyczne akcenty, takie jak muzyka, wystrój holu oraz ludowe stroje koleżanek.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza w tym niskiej emisji. Wyniki tego jak i pozostałych konkursów zostały ogłoszone na szóstej godzinie lekcyjnej. Najlepszy wynik uzyskali ex aequo klasy IIG i IIE, zdobywając cenny dzień bez pytania. Kolejnym konkursem było wymyślenie trafnego hasła związanego z tematem tegorocznego Dnia Ziemi. Zwycięzcą okazała się również klasa IIG, uzyskując kolejny dzień bez pytania.

Natomiast najpiękniejszą i najkreatywniejszą kompozycję kwiatową stworzyła klasa IA i IC obie klasy uzyskały dwa dni bez pytania. Klasy I: B,D,F i II: A,B,C,D,E,F,G zajęły drugie miejsce zdobywając jeden dzień bez pytania.

Końcowym i jednocześnie najistotniejszym elementem dnia był wykład prof. Jarosława Skrzypczyka na temat przyczyn oraz skutków niskiej emisji.

Serdecznie dziękujemy profesorowi za przybliżenie nam tego istotnego w dzisiejszych czasach problemu i pomoc przy przygotowaniu „Stołu Darów Ziemi”.

newsa przygotowała Paulina Burzyńska

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!