• Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów.

 • 01.02.2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie o godzinie 17.30 mamy szansę ponownie pokazać, że bije w nas serce dla „Traugutta”☺ Tym razem Bartek Sieniawski i Paweł Świerczewski wraz z towarzyszącymi im artystami przeniosą nas do rozświetlonego milionem świateł i rozedrganego emocjami Las Vegas- miasta, w którym w ciągu chwili możesz wszystko zyskać i wszystko stracić. Nad projektem czuwa Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości” , a zysk z biletów i aukcji prac plastycznych, jak co roku, zostanie przeznaczony na modernizację kolejnych szkolnych pracowni.

  Bilety w cenie 25 zł. do nabycia od przyszłego tygodnia u wychowawców klas i u p.prof. Agaty Koćwin- Szczepańskiej.

  ZAPRASZAMY!!!

  Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości”

Jutro imieniny obchodzą: prof. Frej Agnieszka, prof. Kołodziejek Agnieszka, prof. Mroczek Agnieszka

26.04.2016 18:41

Podwójne zwycięstwo pływaków z Traugutta

Ostatni tydzień kwietnia rozpoczął się od sportowych zmagań uczniów szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Na zawody jechaliśmy jako faworyci. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mieli za zadanie obronę mistrzowskich tytułów z 2015r. Zadanie wykonali wzorowo. Panie łącznie zdobyły 49 punktów, pokonując drużyny Sienkiewicza (38 pkt) i Norwida (25 pkt). Dokładnie taka sama kolejność na podium była rok temu, z tą różnicą, że w 2015r. nasza przewaga nad drugim zespołem wyniosła 5 pkt, w tym 11! Łącznie rywalizowało 10 szkół.

Chłopcy uzyskując 56 punktów również poprawili ubiegłoroczny wynik (49 pkt) i podobnie jak dziewczęta powiększyli przewagę nad rywalami – z 18 pkt w 2015 do 26 w tym roku. II miejsce zajął Sienkiewicz, III TZN – oba zespoły uzyskały po 30 pkt. Podobnie tutaj rywalizowało 10 szkół.

Na podium w poszczególnych konkurencjach stanęli (w kolejności startów):
dziewczęta
50m stylem grzbietowym
II m. Wiktoria Zdon
50m stylem klasycznym
I m. Marta Wójcik
III m. Zofia Pulcer

50m stylem dowolnym
I m. Magdalena Pałęga
sztafeta 4x50m
II m. Galińska, Wójcik, Pulcer, Pałęga (tor 2)

chłopcy
50m stylem motylkowym
II m. Szymon Lewandowski
50 m. stylem grzbietowym
I m. Łukasz Chowaniec
II m. Konrad Wieczorek
50m stylem dowolnym
I m. Krystian Nocuń
III m. Seweryn Stolarski

sztafeta 4x50m 
I m. Wieczorek, Nocuń, Lewandowski, Chowaniec (tor 3)

Na sukces obu drużyn zapracowali również zawodnicy, którzy co prawda nie stanęli na podium, lecz waleczną postawą zebrali punkty do łącznej klasyfikacji. Wśród dziewcząt były to: Agnieszka Galińska (IV miejsce w dowolnym), Anna Pastuszka, Oliwia Psiuk, Martyna Brodzik, natomiast wśród chłopców: Oskar Woźniak (IV w motylku), Mikołaj Piejko (IV w klasycznym) oraz Michał Grzybek.
Bardzo dobre wyniki zawodników nie byłyby możliwe, gdyby nie wieloletnie, systematyczne treningi w częstochowskich UKS-ach.
Serdecznie gratulujemy obu zespołom i liczymy na trzecie z rzędu zwycięstwo za rok.

Marek Podgórski

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 11
  • Wt
  • 20
  • Śr
  • 4
  • Czw
  • 30
  • Pt
  • 22