• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

09.05.2016 13:50

Apel - ratujmy życie

Mam na imię Danuta.

W 2010 roku na wizycie u onkologa usłyszałam diagnozę, która dla każdego byłaby dramatyczna – czerniak. Tym bardziej dla mnie zaskakującą, że zawsze prowadziłam bardzo zdrowy tryb życia, a jako nauczycielka wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym starałam się zawsze przekazywać tę zasadę młodzieży, którą uczyłam. Ponieważ nowotwór rozwijał się szybko, trafiłam do Centrum Onkologii w Warszawie. Kolejne operacje, napromienianie, usuwanie przerzutów, mój stan się pogarszał. I nagle cudowna wiadomość z Centrum Onkologii. Zostałam zakwalifikowana do programu klinicznego, leczenia inhibitorem BRAF. Cieszyliśmy się z mężem i córką, że teraz będzie lepiej. Nadal byłam bardzo aktywna zawodowo. Wycieczki szkolne, zawody sportowe, które organizowałam z sukcesami, turnieje wiedzy olimpijskiej. Moi najbliżsi cieszyli się ze mną i „nakręcali” pozytywnie.

Kiedy postępy leczenia czerniaka były widoczne, kolejny cios, przerzut do mózgu. Operacyjne usunięcie guza, długi pobyt w szpitalu, dwa miesiące rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku w Reptach, łącznie pół roku na zwolnieniu. A jednak wróciłam do pracy. Znów mogłam robić to, co dawało mi ogromną satysfakcję, a radość uczniów z mojego powrotu bardziej mnie podbudowała.

Po czasie względnego spokoju zdiagnozowano u mnie drugi, inny rodzaj nowotworu – mięsak. Wstrzymano leczenie BRAF, znów napromienienie i operacja usunięcia guza. Tym razem tylko dzięki najbliższym byłam w stanie to przetrwać. Nowe leki okazują się mało skuteczne. Ponownie następuje rozrost komórek czerniaka. Seria trzech radioterapii oraz 10 dawek „chemii”.

Na obecnym etapie zaawansowania choroby jest tylko jeden lek, który może mi pomóc. To KEYTRUDA (pembrolizumab). Lek ten nie jest refundowany, a jego cena jest bardzo wysoka (jedna dawka 24 650 zł). Stąd moja bardzo gorąca prośba do wszystkich, o pomoc w gromadzeniu środków na ten cel.
Mówi się że dobro zawsze wraca do darczyńcy. Bardzo liczę na ludzi, którzy wierzą w to tak, jak ja.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć Danutę w jej walce z rakiem, prosimy o dokonywanie wpłat na imienne subkonto podopiecznego o nr: 69 1140 2017 0000 4102 1307 3699, z dopiskiem „dla Danuty K.”.
Można również wesprzeć Danutę przekazując swój 1% – KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy „dla Danuty K.”.
Za każdy odruch dobrego serca bardzo dziękujemy!!!

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -