• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

24.06.2016 10:03

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 24 czerwca 2016r. zakończył się rok szkolny 2015/2016. Obchody tego wyczekiwanego przez uczniów dnia rozpoczęły się w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa uroczystą mszą świętą. Po zakończeniu mszy uczniowie udali się do szkoły, gdzie delegacje wszystkich klas miały zaszczyt oglądać spektakl pt. „Przestępstwo” w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego. Opowiadana przez aktorów historia zaciekawiła i rozbawiła publiczność, odwracając ich uwagę od wysokiej temperatury.  O umówionej godzinie na dużej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość wręczenia świadectw z wyróżnieniem, poprzedzana przez wystąpienie pani dyrektor oraz przewodniczącego szkoły. Wręczone zostały również wyróżnienia dla osób biorących udział w konkursach pozaszkolnych. Część artystyczna przygotowana przez klasę Id składała się z wcześniej przyszykowanych filmów przedstawiających warte zapamiętania momenty życia szkolnego oraz piosenek w wykonaniu szkolnego chóru, które wprowadziły wakacyjny nastrój wśród uczestników spotkania. Po zakończonej uroczystości wychowawcy wraz ze swoimi klasami udali się do sal, by wręczyć świadectwa swoim wychowankom.

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za współpracę w tym roku szkolnym oraz za mile spędzony czas. Jesteśmy wdzięczni za przekazaną wiedzę oraz pomoc w zrozumieniu jej. Podziękowania należą się również pani prof. Kołodziejek oraz pani prof. Gołębiowskiej, które włożyły serca w przygotowanie godnego pożegnania uczniów na okres ferii letnich.

Życzymy miłych, wesołych, gorących i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu.

przygotowała Joanna Wąsowicz kl.Id

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -