• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

24.11.2010 11:40

Nowy przyjaciel z 23C + "konkurs"

      Nie, moi drodzy, dżentelmen na zdjęciu, to, wbrew pozorom, wcale nie jest zaginiony brat bliźniak Edwarda Cullena. Jest to bowiem nowy przyjaciel klas profilowanych (czyt. przyrodniczych), zamieszkujący aktualnie akwarium nr 3 w sali 23C. Biolodzy zwą go Ambystoma meksykańska, aksolotl meksykański lub też bardziej po luzacku -Ambystoma mexicanum. Aksolotl, chociaż bardzo podobny do Edwarda, nie wiedzieć czemu jest mniej znany... W każdym bądź razie powala urodą, jak na prawdziwego płaza przystało, jest absolutnie zimny w dotyku i nigdy nie dorasta (jest larwą neoteniczną- czyli dojrzałą płciowo, zdolną do rozrodu). Ogólnie rzecz biorąc umrze takim jakim go poznaliśmy. No more change.
Aksolotl urodził się 5 maja b.r a dołączył do naszego grona 19 listopada. Niestety ominął go Rajd Traubeanów, ale nadrobi to w przyszłym roku. Wybaczamy mu. Nasz nowy przyjaciel (czy też przyjaciółka) nie ma jeszcze imienia, co znacznie utrudnia nam tresurę. Dlatego też prosimy o pomoc całą społeczność Traugutta! (tak, tak, grono pedagogiczne i Dzidziusia też!) Ogłaszamy konkurs na imię dla aksolotla. Wszystkie propozycje prosimy zostawiać w komentarzach pod ''nijusem'', następnie odbędzie się głosowanie przy udziale p.prof J.Skrzypczyka. Najlepszy pomysł zostanie nagrodzony!

newsa przygotowali: lejdi gaga + przyjaciele kl.2c

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!