• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

25.11.2010 11:46

Sztuka w wykonaniu profesora Andrzeja Jasińskiego

      „Mistrz nad mistrze” jak o nim kiedyś napisano, czyli profesor Andrzej Jasiński - trauguciak (matura 1952), pianista, pedagog, artysta muzyk, od 2000 roku przewodniczący jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, wcześniej juror, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, filozof, urzeczywistnienie sukcesu, wspaniały i ciepły człowiek... Tak wymieniać można by jeszcze długo, bowiem nie jest łatwym zadaniem scharakteryzować krótko profesora, biorąc pod uwagę wszystkie jego osiągnięcia, a także to, jak serdecznym jest człowiekiem.
Pan profesor gościł w murach naszej szkoły w czwartek 25.11. br., a towarzyszył mu i prowadził wizytę inny trauguciak absolwent, dyrygent i chórmistrz – profesor Krzysztof Pośpiech. Grupa maturzystów miała przyjemność spotkać się z panami i wysłuchać wspomnień profesora Jasińskiego z okresu lat szkolnych, a także dowiedzieć się, co sprawiło, że zainteresował się muzyką poważną. Profesor próbował również przedstawić nam swoisty przepis na sukces, czyli determinację i cierpliwość.
Choć bywa, że spotkania tego typu nudzą uczniów swoją sztampowością, podczas dwugodzinnej rozmowy z profesorem Jasińskim nikt nie myślał nawet spojrzeć na zegarek – profesor niemalże natychmiast oczarował trauguciaków swoją niesamowitą wiedzą i osiągnięciami oraz poczuciem humoru i skromnością. Dwukrotnie mieliśmy także okazję wysłuchać kongenialnej interpretacji największych dzieł muzyki poważnej w wykonaniu profesora Jasińskiego, za co otrzymał od nas entuzjastyczne owacje na stojąco.
Serdecznie dziękujemy profesorowi za to, że zechciał gościć w naszej szkole i spotkać się z uczniami, to spotkanie bowiem bez wątpienia zostanie w naszej pamięci na długo. Tymczasem trauguciaków, którzy nie mieli okazji wysłuchać profesora zapraszamy na wystawę w Gabinecie Wybitnych Częstochowian, znajdującym się w Ratuszu. Wystawa poświęcona jest rzecz jasna profesorowi Andrzejowi Jasińskiemu.

newsa przygotowała: Dominika Majchrzak

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!