• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

13.03.2017 21:47

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

Na Dzień Otwarty „Do studiowania jeden krok” zapraszamy już 25 marca 2017 r. (sobota)  do Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Trochę naukowo, trochę rozrywkowo przedstawimy „w pigułce” smak studenckiego życia. Przyszłym studentom otworzymy drzwi sal wykładowych, laboratoriów oraz i pracowni warsztatowych, w których prowadzone są zajęcia.
Zainteresowani studiami będą mogli uczestniczyć w warsztatach modowych, graficznych bądź rysunkowych, które specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dla naszych gości. Wszystkie wykonane projekty zostaną ocenione przez naszą kadrę akademicką, a najciekawsze – nagrodzone.
Uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli do swojej dyspozycji punkt informacyjny, stoiska kierunków i kół naukowych. Każdy będzie mógł tego dnia spotkać się i porozmawiać z wykładowcami oraz studentami Uczelni. To jedyna okazja, by dowiedzieć się więcej na temat studiów, prowadzonych kierunków, wykładanych przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych po ukończeniu nauki.

9.30 – 10.00  Aula B0 Uroczyste rozpoczęcie Dnia Otwartego i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Pokaż, jak się ucieszysz, kiedy dostaniesz się na studia”

10.00 – 11.00  Wykład – „Odzież inteligentna modą przyszłości” - prowadzący dr Monika Bogusławska Bączek

11.00 – 12.30  Warsztaty, których celem jest pobudzenie kreatywności i aktywności uczestników:

1. Grafika na użytkownika – warsztaty z grafiki: uczestnicy poznają jedną z technik sitodruku czyli tworzenia odbitek na materiałach / koszulkach/

2. Kierunek na rysunek – warsztaty z rysunku odręcznego: uczestnicy zapoznają się z podstawami rysunku i własnoręczne stworzą własną kompozycję

3. Projektowanie - ubieranie - czarowanie – warsztaty modowe: uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę stylisty i pod okiem fachowca odkryją tajniki projektowania

4. Pokaz druku 3D – zaprezentowanie nowoczesnych technologii i tajników drukowania 3D. Uczestnicy spotkania otrzymają upominek – wydrukowany na drukarce 3D wybrany element

13.00 - 13.30 Aula B0 Zakończenie Dnia Otwartego i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy projekt, wykonany w trakcie warsztatów - nagrodzenie zwycięzców.

Więcej: http://dniotwarte.wst.pl/index.php

Anna Żurawska

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Ul. Rolna 43

40-555 Katowice

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -