09.09.2018 07:22

15. rywalizacja zakończona, 16. rozpoczęta

Wakacje 2018 przeszły do historii. W ten sposób zakończyła się 15. biegowa oraz rowerowa rywalizacja nauczycieli, absolwentów oraz uczniów „Traugutta” z wykorzystaniem aplikacji Endomondo.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych większą popularnością cieszyła się jazda na rowerze. Łącznie do zabawy przyłączyło się 37 uczestników, z czego 33 przejechało jakikolwiek dystans.

W kategorii kobiet zwyciężyła (można już chyba napisać – tradycyjnie ;) p.prof. Ewa Ludwin (1441 km), drugie miejsce zajęła maturzystka - Justyna Keller (1130 km), natomiast miejsce trzecie przypadło absolwentce, p. Julii Lewandowskiej (415 km). Tu musimy zauważyć, że p. Julia, jako młoda mama wspomniany dystans pokonała wspólnie z małżonkiem (absolwentem IILO :) oraz niespełna roczną córeczką. Szacunek.

Męską rywalizację zdominował pedagog „Traugutta” Marek Podgórski (3267 km), drugie miejsce zajął absolwent p. Artur Bawor (2091 km), miejsce trzecie przypadło uczniowi klasy II - Olivierowi Choińskiemu z wynikiem 1544 km (chłopak podczas rywalizacji ustanowił ‘życiówkę’ pokonując 140 km).

Łącznie podczas wakacji rowerzyści przejechali 22.858 km, podróżowali przez 1.82 miesiąca, spalając 726,877 kalorii. Pełne wyniki rywalizacji dostępne są tutaj

Biegowe zmagania zdominowały Panie, zajmując pierwsze 4 miejsca. Najwyżej na podium stanęła  pierwszoklasistka - Ola Jarząb z wynikiem 288 km. Miejsce drugie zajęła absolwentka p. Zosia Repelewicz, podobnie miejsce trzecie przypadło absolwentce – p. Adzie Piejko (tuż za podium zmagania zakończyła p.prof. Agnieszka Kołodziejek ;)

Panowie solidarnie zajęli kolejne cztery miejsca. Najlepszym wśród nich okazał się p. Krystian Nocuń (78 km), II miejsce zajął p. Aleksander Łapaj (56 km), natomiast miejsce III p. Piotr Szyma (51 km). Cała trójka to absolwenci II LO. Honoru uczniów bronił Filip Tasarz (26 km).

Łącznie 11 biegaczy pokonało 972 km w ciągu 4.92 dnia spalając przy tym 63.203 kalorie :) Pełne wyniki rywalizacji dostępne są tutaj

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszamy z kolejną edycją – tym razem całorocznej, sportowej zabawy z Endomondo. Zapraszamy (TYLKO absolwentów, nauczycieli oraz uczniów "Traugutta") do przyłączania się. Życzymy udanej zabawy.

Rywalizacja biegowa: Z buta... przyjacielu XVI

Rywalizacja rowerowa: Dosiądź swojego bajka, czyli Tour de Traugutt XVI