• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

26.11.2019 07:12

KONKURS-EKOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

Konkurs kieruję do wszystkich zainteresowanych tematyką florystyczną, a szczególnie do klas o profilu biol.-chem.
Aby podkreślić podniosłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia warto przygotować nietuzinkowe dekoracje z darów, które daje nam ogród.Niezbędnym elementem wystroju świątecznego, oprócz choinki jest właśnie stroik, który układamy na wigilijnym stole.Najmodniejsze są stroiki robione ręcznie wykonane z naturalnych materiałów.Chcąc wykonać taki stroik, utrzymany w duchu eko, do jego kreacji wykorzystajcie naturalne materiały takie jak:
-naturalne elementy: gałązki z drzew iglastych świerka, sosny, jodły, żywotników, cisa, także ostrokrzewów oraz wierzby mandżurskiej.
-owoce: suszone plastry pomarańczy lub cytryny, cynamonowe laski, gwiazdki anyżu, goździki, owoce pięknotki.
- szyszki, płatki kory ( najczęściej brzozy ).
- suszone kwiaty ( np.suchotniki ).
- dekoracyjne tealighty.
a także: świece, wiklinę, gąbkę florystyczną, sznurek jutowy, szklane naczynia, plecione kosze, wstążki, kokardy, brokat.
W tym sezonie dominującymi kolorami są biel, ecru, pastele oraz zieleń.Bardzo ładnie komponują się także połączenia bordowego i zielonego.
Forma kompozycji: klasyczny stroik na stół, stroik w szkle, czy w doniczce, na drewnie lub w gąbce florystycznej, mniejszy wianek z szyszkami lub bombkami, a może duży wieniec na drzwi. Wszystko zależy od Waszej inwencji
i kreatywności.
Wykonany i podpisany ( imię, nazwisko, klasa ) ręcznie stroik należy dostarczyć
do sali 23C w terminie - od 16 do 18 grudnia 2019 r. (podkłady  z igliwia muszą być świeże ).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 grudnia 2019 r.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
prof. Jarosław Skrzypczyk

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!