- napisz newsa
- dziennik
- plan lekcji
- erasmus+
- power
- rodo
-
Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 8 do 9 października 2021 roku.
Komitet Organizacyjny
-
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
Nadchodzi czas rozliczeń podatkowych i możliwość przekazania 1 % na wybraną przez Państwa organizację. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % na rzecz Stowarzyszenia Traugutt dla Przyszłości, które od lat z pieniędzy uzyskanych z 1 % finansuje stypendia naukowe dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły borykających się z ciężką sytuacją ekonomiczną.
Im większa ilość wpłat, tym większa dla Stowarzyszenia możliwość wspierania uczniów zdolnych. Im więcej wpłat tym większa ilość uczniów, którzy dostaną stypendium.Dzięki Waszym wpłatom Drodzy Państwo może odmienić się los uczniów, którzy na pewno na taki akt dobroci zasługują.
Bardzo prosimy o przyłączenie się do naszej akcji i wpłacenie 1 % podatku naNUMER RACHUNKU BANKOWEGO: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342
Z góry dziękujemy, Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości
27.02.2020 09:33
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021
Kandydat/ka do II Liceum Ogólnokształcącego im Romualda Traugutta w Częstochowie może składać podanie o przyjęcie do następujących klas:
I A – klasa przygotowująca do matury międzynarodowej, od 3 klasy realizowany jest program matury międzynarodowej (obowiązuje dodatkowo wewnętrzny pisemny sprawdzian kompetencji językowych)
- nauczane języki: angielski i francuski (od podstaw) lub niemiecki kontynuacja
- przedmioty przeliczane na punkty: j. polski, matematyka, j. angielski, historia lub wos
I B – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, matematyka
- nauczane języki: angielski i francuski lub niemiecki (kontynuacja) lub rosyjski**
- przedmioty przeliczane na punkty: j. polski, matematyka, biologia, chemia
I C:
Ci (grupa 15 osób) – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: - matematyka, fizyka, informatyka
Cp (grupa 15 osób) - przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym : matematyka, fizyka
- nauczane języki: angielski i niemiecki kontynuacja**
- przedmioty przeliczane na punkty: j. polski, matematyka, fizyka, informatyka lub chemia
I D – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: geografia, matematyka, wos
- nauczane języki: angielski i francuski lub niemiecki kontynuacja lub rosyjski**
- przedmioty przeliczane na punkty: j. polski, matematyka, geografia, j.angielski
I E – przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: j. polski, historia, wos
- nauczane języki: angielski i francuski lub niemiecki kontynuacja lub rosyjski**
- przedmioty przeliczane na punkty: j. polski, matematyka, historia, wos
** W klasie B, C, D i E - j. niemiecki - wyłącznie grupa kontynuacyjna, w klasie B, D i E - j. francuski - grupa podstawowa, kontynuacja wyłącznie, jeśli zbierze się 10-osobowa grupa, j. rosyjski - wyłącznie od podstaw .
Więcej w zakładce rekrutacja.
Marek Podgórski