• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

12.03.2020 10:24

Poznaj swoje predyspozycje

Planując zawodową przyszłość, często kierujemy się wysokością zarobków, prestiżem zawodu, a nawet modą. Czasami zapominamy o najważniejszym, czyli o osobowości i indywidualnych predyspozycjach. O ile  wykształcenie czy doświadczenie w danej dziedzinie można zdobyć, to uzdolnienia, typ motywacji czy temperament są trwale związane z jednostką. Dynamicznemu ekstrawertykowi trudno będzie się odnaleźć w dziale księgowości, choćby nawet bardzo chciał wykonywać taką pracę. Podobnie trudno sobie wyobrazić nieśmiałego, stroniącego od ludzi pedagoga czy nauczyciela. Istnieją zawody, w których kontakt z innymi jest ograniczony do minimum. Kolega to nudziarz, a koleżanka zbyt gadatliwa? Nie ma problemu: są zawody wręcz stworzone dla samotników. Podobnie trudno wyobrazić sobie, że osoba uwielbiająca pracę z ludźmi będzie zajmowała się na przykład segregacją dokumentów, sporządzaniem pism czy ogólnie pojętą pracą biurową. Taką pracę traktowałyby wręcz jak karę. Grunt to znaleźć zajęcie, które wydobędzie nasze mocne strony, pozwoli nam je wykorzystać To od nas przecież zależy, jak je wykorzystamy i jak pokierujemy naszym życiem zawodowym.

Dlatego – korzystając z faktu zawieszenia zajęć lekcyjnych w szkole umożliwiam „zdalne” poszerzenie wiedzy na temat swoich predyspozycji. Zapraszam do wypełnienia pierwszego testu (kolejne pojawią się niebawem). Uczniom Traugutta, którzy to uczynią prześlę na adres mailowy jego wyniki.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!