• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

22.02.2020 16:12

Dzień Patrona

Dnia 14 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta odbył się Dzień Patrona. Przygotowaniem imprezy zajęła się klasa IE, pod czujnym okiem pani profesor Justyny Bitner, pani profesor Anny Gołębiowskiej oraz pani profesor Małgorzaty Nowaczyk-Chmielewskiej.
Uroczystość rozpoczęły konkurencje w klasach, które nadzorowali oraz wcześniej opracowali uczniowie z IE. Oddziały zostały podzielone na cztery grupy, każdej z nich zostało powierzone jedno zadanie: ułożenie cytatów i obrazów - puzzli związanych z działalnością naszego Patrona; przygotowanie portretu współczesnego Traugutta; napisanie listu do przyszłych pokoleń, które kiedyś zasiądą w murach naszej szkoły (temat tej pracy : "Co ma do przekazania współczesny Trauguciak będąc spadkobiercą tradycji szkoły?") oraz zaprojektowanie koszulki na stulecie szkoły. Na kolejnej godzinie lekcyjnej uczniowie wysłuchali audycję Polskiego Radia „Historyczne spory”, poświęconą osobie Romualda Traugutta.
Następnie przyszedł czas na oficjalną część Dnia Patrona. Akademia przygotowana przez klasę 1e rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor Małgorzaty Jackowskiej. W tym roku Traugutt świętuje setną rocznicę założenia szkoły, w związku z tym, podczas uroczystości pojawiły się liczne nawiązania do historii szkoły. Całości dopełnił występ chóru, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój.       W kolejnej części zostały ogłoszone wyniki konkurencji przeprowadzonych wcześniej w klasach, a także odbył się quiz wiedzy o naszym liceum w aplikacji Kahoot. Mieliśmy również okazję wziąć udział w pokazie koszulek zaprojektowanych wcześniej przez klasy drugie i pierwsze. Przedstawiciel każdej z nich miał za zadanie jak najlepiej zaprezentować stworzony przez swoje koleżanki i kolegów T-shirt. W komisji zasiedli: pani dyrektor Małgorzata Jackowska, pani wicedyrektor Dorota Malicka oraz pan pedagog Marek Podgórski. Wybór z całą pewnością był bardzo trudny, ale finalnie jurorzy podjęli jednomyślną decyzję. Nadszedł czas na podsumowanie wyników i poznanie zwycięzcy w ogólnej klasyfikacji - została nim klasa 1d, jednocześnie uzyskując główną nagrodę (wyjście na spektakl pt. „My dzieci z dworca zoo”). Miejsce drugie zajęła klasa 2b, otrzymując dzień bez pytania oraz udział w targach edukacyjnych. Trzecie miejsce i zestaw słodyczy przyznano klasie 2e.
Dzień Patrona to wspaniała tradycja, która dostarcza wszystkim - zarówno uczniom, jak i nauczycielom wielu cudownych i wyjątkowych wspomnień, od lat zapisujących się na kartach historii naszego liceum. Takie wydarzenia z całą pewnością skłaniają nas do refleksji i uświadamiają jak wielu Polaków przyczyniło się do tego, abyśmy teraz mogli żyć w wolnej, niepodległej ojczyźnie i móc korzystać z jej przywilejów, takich jak swobodny dostęp do edukacji.

Aleksandra Glondalska, kl. 1e

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -