• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 8 do 9 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
  Nadchodzi czas rozliczeń podatkowych i możliwość przekazania 1 % na wybraną przez Państwa organizację. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % na rzecz Stowarzyszenia Traugutt dla Przyszłości, które od lat z pieniędzy uzyskanych z 1 % finansuje stypendia naukowe dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły borykających się z ciężką sytuacją ekonomiczną.
  Im większa ilość wpłat, tym większa dla Stowarzyszenia możliwość wspierania uczniów zdolnych. Im więcej wpłat tym większa ilość uczniów, którzy dostaną stypendium.

  Dzięki Waszym wpłatom Drodzy Państwo może odmienić się los uczniów, którzy na pewno na taki akt dobroci zasługują.
  Bardzo prosimy o przyłączenie się do naszej akcji i wpłacenie 1 % podatku na

  NUMER RACHUNKU BANKOWEGO:    51 1050 1142 1000 0023 2886  7342

  Z góry dziękujemy, Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości

22.02.2020 15:12

Dzień Patrona

Dnia 14 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta odbył się Dzień Patrona. Przygotowaniem imprezy zajęła się klasa IE, pod czujnym okiem pani profesor Justyny Bitner, pani profesor Anny Gołębiowskiej oraz pani profesor Małgorzaty Nowaczyk-Chmielewskiej.
Uroczystość rozpoczęły konkurencje w klasach, które nadzorowali oraz wcześniej opracowali uczniowie z IE. Oddziały zostały podzielone na cztery grupy, każdej z nich zostało powierzone jedno zadanie: ułożenie cytatów i obrazów - puzzli związanych z działalnością naszego Patrona; przygotowanie portretu współczesnego Traugutta; napisanie listu do przyszłych pokoleń, które kiedyś zasiądą w murach naszej szkoły (temat tej pracy : "Co ma do przekazania współczesny Trauguciak będąc spadkobiercą tradycji szkoły?") oraz zaprojektowanie koszulki na stulecie szkoły. Na kolejnej godzinie lekcyjnej uczniowie wysłuchali audycję Polskiego Radia „Historyczne spory”, poświęconą osobie Romualda Traugutta.
Następnie przyszedł czas na oficjalną część Dnia Patrona. Akademia przygotowana przez klasę 1e rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor Małgorzaty Jackowskiej. W tym roku Traugutt świętuje setną rocznicę założenia szkoły, w związku z tym, podczas uroczystości pojawiły się liczne nawiązania do historii szkoły. Całości dopełnił występ chóru, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój.       W kolejnej części zostały ogłoszone wyniki konkurencji przeprowadzonych wcześniej w klasach, a także odbył się quiz wiedzy o naszym liceum w aplikacji Kahoot. Mieliśmy również okazję wziąć udział w pokazie koszulek zaprojektowanych wcześniej przez klasy drugie i pierwsze. Przedstawiciel każdej z nich miał za zadanie jak najlepiej zaprezentować stworzony przez swoje koleżanki i kolegów T-shirt. W komisji zasiedli: pani dyrektor Małgorzata Jackowska, pani wicedyrektor Dorota Malicka oraz pan pedagog Marek Podgórski. Wybór z całą pewnością był bardzo trudny, ale finalnie jurorzy podjęli jednomyślną decyzję. Nadszedł czas na podsumowanie wyników i poznanie zwycięzcy w ogólnej klasyfikacji - została nim klasa 1d, jednocześnie uzyskując główną nagrodę (wyjście na spektakl pt. „My dzieci z dworca zoo”). Miejsce drugie zajęła klasa 2b, otrzymując dzień bez pytania oraz udział w targach edukacyjnych. Trzecie miejsce i zestaw słodyczy przyznano klasie 2e.
Dzień Patrona to wspaniała tradycja, która dostarcza wszystkim - zarówno uczniom, jak i nauczycielom wielu cudownych i wyjątkowych wspomnień, od lat zapisujących się na kartach historii naszego liceum. Takie wydarzenia z całą pewnością skłaniają nas do refleksji i uświadamiają jak wielu Polaków przyczyniło się do tego, abyśmy teraz mogli żyć w wolnej, niepodległej ojczyźnie i móc korzystać z jej przywilejów, takich jak swobodny dostęp do edukacji.

Aleksandra Glondalska, kl. 1e

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 36
  • Wt
  • 34
  • Śr
  • 33
  • Czw
  • 35
  • Pt
  • 24