• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

01.04.2020 09:33

Psycholog radzi. 7 wskazówek, jak przetrwać kwarantannę cz. 3

Zadbajmy o dobre nawyki

Załóżmy, że siedzimy w domu sami. Jakich narzędzi użyć, by zadbać o zdrowie psychiczne, skoro nie mamy się komu wyżalić? Lub mamy, lecz wszyscy mówią to samo – że boją się pandemii? Polecam klasykę – pisanie dziennika. Zapisujmy emocje, które nami targają. Pod koniec każdego dnia zróbmy listę przyjemnych rzeczy, które nam się przytrafiły. Nie musi to być coś spektakularnego, w końcu nawet w czterech ścianach miło pije się herbatę i przyjemnie słucha ulubionej muzyki.

To, że mamy się izolować, nie znaczy, że wysiłek fizyczny odpada. Poranna gimnastyka, podstawowa joga, fitnessy z Youtube’a – to wszystko wciąż jest w zasięgu ręki. A skoro mamy tak dużo czasu i mamy o siebie dbać, to teraz nie ma wymówki.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!