• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

02.04.2020 08:11

Psycholog radzi. 7 wskazówek, jak przetrwać kwarantannę cz. 4

Znajdźmy misję i narzućmy sobie strukturę

Misja i struktura – pomogą w momencie, gdy życie stanęło w miejscu. Dlaczego? Dadzą nam poczucie celu i bezpieczeństwa. Co prawda nie możemy wychodzić, warto jednak trzymać się godzin, które sobie wyznaczymy. Ustrukturyzować naukę, rozrywkę, posiłki, rozmowy. A także – przede wszystkim! – znaleźć misję. Skoro dzieją się rzeczy, na które nie mamy wielkiego wpływu, niech trudna sytuacja na świecie będzie okazją, by zrobić coś dobrego. Czynna postawa wobec życia (aktywizm) może mieć miejsce w sieci. Zachęcam, by zadanie, które sobie wyznaczymy, trwało przez cały okres kwarantanny. Nieistotne, czy będzie to pisanie dziennika, czy sprzątanie szafy. Zróbmy plan i działajmy! W ten sposób każdy dzień będzie przybliżał nas do celu. A gdy za bardzo wciągną nas odmęty seriali, książek i maraton scrollowania stron mediów społecznościowych, misja da nam poczucie sensu i (względnej) produktywności.

Z drugiej strony w sytuacji, w jakiej teraz jesteśmy, nie ma co oczekiwać od siebie spektakularnych sukcesów. Wciąż jednak będzie OK, jak w tym czasie choćby po prostu posprzątamy mieszkanie.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!