• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

24.07.2020 07:28

Janusz Kołodziejski

Zmarł dr hab. Janusz Kołodziejski – dyrektor II LO im. Romualda Traugutta w latach 1999-2006, nauczyciel 1985-1991, absolwent klasy XI-C z roku 1965, autor 2 monografii o szkole i książek   o wybitnych osobach związanych z II LO.

„Traugutta” miał w sercu cały  czas i potrafił o niego walczyć, narażając się na krytykę i kary władz zwierzchnich. W czasie jednej z pierwszych rekrutacji w obliczu chaosu organizacyjnego zdecydował się przyjąć tylko tych uczniów, którzy wybrali na I miejscu „Traugutta”.

Miał niezwykłą umiejętność rozmawiania i współpracowania z osobami o różnych poglądach  i przekonaniach, cenił w ludziach umiejętności, kompetencje, logiczne argumentowanie i niezależne myślenie.  Był osobą wymagającą. W szkole spędzał wiele godzin dziennie,  także wieczorami, zajmując się zarówno sprawami bieżącymi,  jak i historią II LO. Tę historyczną pasję realizował także po zakończeniu pracy  w „Traugucie”.

Cześć Jego pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 29 lipca 2020r. o godz. 12.00 w domu przedpogrzebowym na cmentarzu Kule.

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!