• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

  Komitet Organizacyjny

 • Po zalogowaniu się do Dzienniczka przez przeglądarkę (nie przez aplikację!), w zakładce Uczeń NOWOŚĆ! Dostęp do Office 365 jest podany login na domenie traugutt.onmicrosoft.com oraz hasło do pierwszego logowania na portalu www.office.com . Czyli wchodzimy na stronę office.com, używany loginu oraz hasła podanego w ww. zakładce w dzienniczku. Przykładowy login:

  anowak5@traugutt.onmicrosoft.com

  Jeśli komuś nie działa, to z reguły przez to, że wpisuje na www.office.com swój prywatny e-mail lub też swoje hasło do dzienniczka zamiast własciwej pary login + hasło. Polecam ściągnąć ze strony office.com (lub sklepu na urządzeniu mobilnym) aplikację Teams i z niej korzystać- jest wygodniejsza niż przeglądarkowa wersja. Polecam śledzić zakładkę Kalendarz, bo tam będą pojawiać się zaplanowane lekcje przez nauczycieli. W razie problemów z logowaniem proszę kontaktować się ze szkolnym informatykiem, który może zresetować hasło do teams i wysłać je na podany e-mail.

07.10.2020 09:27

Piknik Naukowy Galeria Jurajska 10 października

Szanowni Państwo,

W najbliższą sobotę 10 października w godz. 12.00-18.00 zapraszamy całą społeczność Państwa Szkoły do spotkania z Politechniką Częstochowską podczas Pikniku Naukowego w Galerii Jurajskiej. Impreza ma charakter popularnonaukowy i jest przeznaczona dla uczniów w każdym wieku oraz ich rodziców. Pracownicy i studenci naszej Uczelni przygotowali na tę okazję moc atrakcji! Pokazy, prezentacje, konkursy, zagadki z dziedziny nauk ścisłych i ekonomicznych. Gwarantując doskonałą zabawę, prosimy o rozpowszechnienie informacji o Pikniku wśród społeczności Państwa Szkoły. Oczywiście impreza odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad związanych z sytuacją epidemiczną.

Politechnika Częstochowska otwiera się również dla małych grup uczniów, organizując nieodpłatne zajęcia laboratoryjne, warsztaty, pokazy, wykłady oraz kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego. Serdecznie zachęcamy Nauczycieli i Uczniów Państwa Szkoły do zainteresowania się tą ofertą. Przedsięwzięcia te odbywają się z uwzględnieniem obostrzeń minimalizujących ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Politechnika Częstochowska podejmuje wiele działań adresowanych do Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły. Konieczność przestrzegania zasad reżimu sanitarnego spowodowała, że część swojej aktywności promocyjnej Uczelnia przeniosła do przestrzeni wirtualnej. Zachęcamy ˗ zwłaszcza Uczniów ˗ do zapoznania się z filmem z Dnia Otwartego Politechniki Częstochowskiej. Będziecie mogli poznać bliżej nasze wydziały i kierunki; opowiedzą o nich nasi studenci, zwiedzicie wirtualnie kampus akademicki, zapoznacie się szczegółowo z zasadami rekrutacji i przyznawania stypendiów, samorząd studencki przedstawi atrakcje życia studenckiego, a konstruktorzy łazika marsjańskiego pokażą jego możliwości i międzynarodowe sukcesy. Zapraszamy również do obejrzenia Wirtualnego Festiwalu Nauki Politechniki Częstochowskiej. Niesamowite eksperymenty, zaskakujące pomysły, fascynujący świat nauki; owady w służbie recyklingu, promieniowanie laserowe, kamera termowizyjna, samochód „na wodę”, ciekły azot, eye tracker. To doskonała propozycja dla nauczycieli, którzy mogą uatrakcyjnić swoje lekcje materiałem filmowym przygotowanym przez kadrę naukową i studentów Politechniki Częstochowskiej.

https://pcz.pl/studenciak

https://pcz.pl/pl/filmy

II LO

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 4
  • Wt
  • 30
  • Śr
  • 22
  • Czw
  • 16
  • Pt
  • 27