• ROK 2020 ROKIEM STULECIA II LO

 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  C:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\002.jpgC:\Users\Wiktor\Pictures\2017-02-24\003.jpg

17.12.2010 18:37

W krainie stereotypów

       W celu udowodnienia, iż stereotypy istnieją, ale nie zawsze szkodzą wizerunkowi danego społeczeństwa, klasa III Fa przy wsparciu kolegów i koleżanek z innych klas wystawiła w miniony poniedziałek 13 grudnia spektakl teatralny oparty na książce George'a Mikes'a "How to be an Alien". Przedstawienie, odegrane w języku angielskim, było okazją poszerzenia swojej wiedzy na temat tego, jak i o czym rozmawiają typowi Anglicy, jak "wylewnie" wyrażają swoje uczucia, ile razy dziennie piją herbatę i czemu tak bardzo różnią się od innych Europejczyków.
Głównymi bohaterami spektaklu byli Sherlock Holmes i Doktor Watson, którzy prowadzili widzów przez krainę stereotypów. W przedstawieniu udział wzięli: Paweł Suchan, Maciej Orman, Karolina Górnicka, Anna Hołubiczko, Julia Jeziorowska, Patryk Jędrzejczyk, Monika Klimek, Sara Kmiecik, Kamila Kulisiewicz, Ewa Kurasińska, Michał Macherzyński, Joanna Możdżeń, Aleksandra Rudzka, Dominika Stolarska, Magdalena Topolska (wszyscy z klasy III F), Patryk Leciak i Maciej Bołtuć (III B). Spektakl ubogacili muzycznie soliści: Magdalena Topolska, Jacek Boratyński (na pianinie akompaniowała mu Martyna Berghauzen, oboje z klasy III B) oraz Roksana Sokołowska (III G). Nie zabrakło także układów tanecznych w wykonaniu Agnieszki Klimas (I F), Katarzyny Korbeli (III D) i Natalii Trojanowskiej (III E). Autorką scenariusza jest pani profesor Małgorzata Dobrowolska. Liczne próby i całość przedsięwzięcia nadzorowała pani profesor Ewa Kowalik. O stronę muzyczną troszczyła się pani profesor Anna Gołębiowska. Wszystkim wyżej wymienionym osobom składamy serdeczne podziękowania za podjęty trud.
Mam nadzieję, że na naszej szkolnej scenie nie zabraknie tego typu przedstawień.

newsa przygotował: Maciej Orman kl. III F

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 22
  • Wt
  • 16
  • Śr
  • 27
  • Czw
  • 17
  • Pt
  • 6