• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 8 do 9 października 2021 roku.

  Strona Jubileuszu

  Wydarzenie Facebook

  Komitet Organizacyjny

 • 5 lipca br. w godzinach 08:0010:00 w serwisie ZIU udostępnione zostaną wyniki egzaminu maturalnego dla każdego zdającego. Obowiązują loginy i hasła przekazane w bieżącym roku zdającym przez dyrektorów szkół.

  Należy wejść na stronę https://wyniki.edu.pl, a następnie zalogować się wprowadzając login i hasło lub wybrać inny sposób logowania: profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

  Świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkole 5 lipca 2021 r. od godziny 12.00, oraz w każdym następnym dniu roboczym w godzinach od 9.00 - 15.00.

  Przy odbiorze dokumentu należy okazać się dokumentem tożsamości oraz posiadać maseczkę i własny długopis.

   

  Zdający, którzy zostali indywidualnie skierowani przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie na egzamin maturalny do innej szkoły w woj. śląskim, zgłaszają się po odbiór świadectwa dojrzałości (lub aneksu do świadectwa) do szkoły macierzystej.

  Absolwenci, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych, a nie zdali tylko jednego egzaminu z przedmiotu obowiązkowego, mają prawo przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym:

  • część pisemna – 24 sierpnia 2021 r. (wtorek, godz. 09:00)

  Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 12 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (Załącznik 7).

  Egzamin w terminie poprawkowym NIE  PODLEGA DODATKOWEJ OPŁACIE.

   

  Dyrekcja szkoły

19.07.2021 18:56

76. rajd rowerowy Traugutt Bikers Team, czyli "to nie jest dobre miejsce na randkę"

Po nieco dłuższych wyprawach przyszedł czas na rajd, który dystansem i tempem byłby dostosowany do możliwości osób, na co dzień nie poruszających się zbyt często jednośladami. Idealnie do tego celu nadaje się podróż „z prądem i pod prąd” Warty oraz jej kanału ulgi – Kucelinki.

Ku mojemu bardzo miłemu zaskoczeniu na nadwarciańskich błoniach, gdzie był ulokowany start rajdu pojawiło się dziewięciu uczestników, w tym aż trzech absolwentów. Nieco leniwie, dostosowując się do nurtu rzeki ruszyliśmy na eksplorację jej brzegów docierając do Słowika, po drodze zahaczając o zbiorniki retencyjne przy stalowni Huty Częstochowa. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeden z największych w Polsce cmentarzy żydowskich.

Pomimo wakacji nie mogłem powstrzymać się od części dydaktycznej. Młodzież dowiedziała się m.in. dlaczego Kucelinka jest strugą (a nie potokiem) oraz wzbogaciła swój słownik o takie pojęcia jak: kirkut, menora, chanuka, macewa, jarmułka. Spacerując po cmentarzu opowiedziałem o jego historii oraz podzieliłem się wiedzą na temat obyczajów związanych z pochówkiem Żydów.

Na koniec pozostawiłem najtrudniejszy pod względem fizycznym i jedyny na trasie rajdu podjazd na Złotą Górę. Wjechali wszyscy :)

Warto podkreślić, że część z uczestników, a będąc bardziej precyzyjnym – większość z Nich, miała do pokonania jeszcze kilkanaście kilometrów by dotrzeć do domu (mieszkańcy Częstochowy stanowili mniejszość). Kolejny rajd niebawem. W planach m.in. wyprawa do grodu w Grodzisku i na Zakrzew w Kłobucku.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!