15.11.2022 07:29

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w „Traugucie”

„ Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…” – refren z utworu zespołu "Chłopcy z Placu Broni” był motywem przewodnim uroczystego apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10.listopada.  Wolność to jedna z najważniejszych wartości, za którą nasi przodkowie przelewali krew. My , pokolenie współczesnych Polaków , pamiętamy o tym i cenimy wysiłek minionych pokoleń.  Podczas akademii nie zabrakło rysu historycznego oraz wzruszających akcentów , jak choćby poruszające wykonanie „Roty” w zupełnie nowej aranżacji oraz patriotycznych pieśni, takich jak „ Legiony” czy „Piechota”. W atmosferę piosenki aktorskiej wprowadziło nas „ Tango na głos i jeszcze jeden głos”, a wszystko połączyła rockowa klamra kompozycyjna w postaci utworu „Kocham wolność”. Warto wspomnieć, że w obchody tego ważnego święta włączyła się szkolna biblioteka z p.prof. B.Turel na czele: w holu szkoły mieliśmy okazję obejrzeć ekspozycję historyczną oraz wyniki ankiety na temat rozumienia patriotyzmu, rozpisanej wśród uczniów „ Traugutta”.

W imieniu organizatorów apelu, czyli p.prof. I. Stasiaka i swoim, chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tego uroczystego dnia. A są to :

-  p.prof. A.Gołębiowska , chór szkolny i wokaliści: Nikola Świerczyńska z kl. 4b, Kacper Przybylski z kl. 2e, Józefina Wawrzyniak z kl. 3c,
- p.prof. B. Turel, pomysłodawczyni ekspozycji w holu szkoły,
- prowadzący akademię: Weronika Swodczyk i Adam Wielgórka z kl. 4b,
- klasa 2c z Amelią Chalińską i Maksem Stasiakiem na czele,
- p.prof. A.Adryjańska-Mroczek , p.prof. I.Zawisza-Blachnicka i młodzież z Pocztu Sztandarowego,
- p.prof. M.Radwański i uczniowie z obsługi technicznej,
- Maja Ruszel z kl.2c, której zawdzięczamy zdjęcia z akademii.

Małgorzata Nowaczyk-Chmielewska

II LO

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!