30.09.2011 14:07

Turniej koszykówki chłopców w "Traugucie"

W czwartek i piątek (29 i 30.09.2011r.) odbył się turniej o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: "Traugutt", "Żeromski", TZN i "Norwid". W pierwszym dniu zmierzyły się ze sobą TZN-Norwid, w którym górą byli gracze z IX LO. W drugim meczu spotkali się koszykarze "Traugutta" i "Żeromskiego". Pierwszą kwartę obie drużyny "szły łeb w łeb" (11-11). W drugiej nasz team po ostrej walce wygrywał 26-24. W trzeciej kwarcie oba zespoły reprezentowały świetna postawę, jednak to drużyna przeciwna rozpoczynała ostatnie dziesięć minut z jednopunktową przewagą. Czwarta kwarta niez zaczęła się po myśli naszych graczy. Straciliśmy wiele punktów i nagle zrobiło się 40-47. Wtedy pięknym rzutem za 3 popisał się Maxime Guidon, lecz to nie wystarczyło, aby wygrać ten mecz. W rezultacie nasz zespół przegrał 46-49 i została mu walka o trzecie miejsce.

Najlepiej punktujący:
Mateusz Bajor - 25 pkt. (życiówka)
Kamil Rachwalik - 12 pkt.
Maxime Guidon - 5 pkt.

Drugi dzień rozpoczął się od meczu o III miejsce pomiędzy drużynami "Traugutta" i TZN. Pierwsza połowa była wspaniałym pokazem obydwu drużyn. Punkt za punktem zespoły goniły się przez większość meczu. Pod koniec trzeciej kwarty wyszliśmy na prowadzenie 37-33 po rzucie za 3 pkt, ale popełniliśmy także kilka błędów i w rezultacie ta część gry zakończyła się remisem po 37 pkt. W IV kwarcie straciliśmy jednego zawodnika (5 fauli), ale nasza drużyna na czele z Mateuszem Bajorem, który w tym turnieju popisał się świetną postawą, wygrała mecz rezultatem 49-47 i mogła cieszyć się ze zdobytego III miejsca.