13.09.2012 17:39

„CZYTAJ I PISZ” - konkurs na recenzję książki dla uczniów

Ruszamy! Już drugi raz zamierzamy pokazać całemu miastu, że chcemy czytać, lubimy czytać i czytamy. Nasza czytelnicza aktywność jest powodem do dumy i należy się nią chwalić. Nie chowamy się z książkami - wychodzimy z nimi na ulice, na place, zabieramy je do parków, do galerii handlowych i do tramwajów. Wszędzie tam, gdzie budzimy zdziwienie, zakłopotanie, ironiczne uśmiechy.
Nasza pasja jest warta również tego, by o niej pisać. Dlatego po raz drugi ogłaszamy:
KONKURS NA RECENZJĘ KSIĄŻKI dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „CZYTAJ I PISZ”


ZASADY UDZIAŁU:

1. Konkurs Czytaj i pisz jest częścią Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, który jest niezależną, społeczną inicjatywą czytających mieszkańców Częstochowy.
2. Celem konkursu – podobnie jak całego festiwalu – jest propagowanie czytelnictwa, jako części kultury wysokiej, która jest jedyną alternatywą wobec bylejakości i komercjalizacji życia proponowanego przez media oraz wszechobecnego konsumpcjonizmu.
3. Konkurs skierowany jest do czytającej i dopiero zaczynającej swoją przygodę z książką młodzieży częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie recenzji dowolnej książki (powieści, tomu poezji, dramatu, zbioru opowiadań itd.), która powstała w XXI w.
5. Recenzja ma się składać z maksymalnie 6000 znaków (około 2 stron pisanych czcionką Times New Roman nr 12).
6. Prace należy przysyłać w formacie .doc na adres tomasz@czytaj.festiwal.info do 05 października 2012 r.
7. Prace oceni specjalnie powołane jury konkursowe, w skład którego wejdą: Adam Marczuk (poeta, performer, animator kultury. Koordynator Festiwalu „Miasto Poezji”. Pracuje w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"), Piotr Nita (poeta, twórca niezależnego teatru w Częstochowie, pedagog i pomysłodawca Przychodni Poetyckiej), Sławek Domański (krytyk literacki i filmowy związany z portalem lubimyczytac.pl, pedagog)
8. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe (między innymi czytnik e-booków, książkowe nowości wydawnicze)
9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 października w Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie
10. O ewentualnych zmianach terminu rozstrzygnięcia organizator poinformuje osobnym ogłoszeniem umieszczonym na stronie internetowej czytaj.festiwal.info i na profilu www.facebook.com/czytaj
źródło: http://www.facebook.com/events/281798738601361/

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!