• Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów.

 • 01.02.2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie o godzinie 17.30 mamy szansę ponownie pokazać, że bije w nas serce dla „Traugutta”☺ Tym razem Bartek Sieniawski i Paweł Świerczewski wraz z towarzyszącymi im artystami przeniosą nas do rozświetlonego milionem świateł i rozedrganego emocjami Las Vegas- miasta, w którym w ciągu chwili możesz wszystko zyskać i wszystko stracić. Nad projektem czuwa Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości” , a zysk z biletów i aukcji prac plastycznych, jak co roku, zostanie przeznaczony na modernizację kolejnych szkolnych pracowni.

  Bilety w cenie 25 zł. do nabycia od przyszłego tygodnia u wychowawców klas i u p.prof. Agaty Koćwin- Szczepańskiej.

  ZAPRASZAMY!!!

  Stowarzyszenie „ Traugutt dla Przyszłości”

Jutro imieniny obchodzą: prof. Frej Agnieszka, prof. Kołodziejek Agnieszka, prof. Mroczek Agnieszka

17.10.2012 21:01

Ostre starcie

Czworo kandydatów zmierzyło się podczas debaty przed piątkowymi wyborami do Zarządu Samorządu Uczniowskiego dzisiaj w szkolnej świetlicy. Choć debata mogła podobać się osobom z publiczności, to raczej nie zmieniła preferencji wyborców.

W ciągu 45 minut kandydaci zmierzyli się w 4 rundach. Na pierwszą z nich, nie przybył Wojciech Lisicki (kl. Ia), który, tłumaczył swoje spóźnienie problemami z dojazdem PKSu. Pozostała trójka uczestników w ciągu dwóch minut prezentowała swoje pomysły, znane głównie z ich plakatów wyborczych. W rundzie drugiej kandydaci zadawali sobie wzajemnie pytania. W ostrą polemikę na temat niszczenia plakatów wdali się Patryk Fiutek (kl. IIc) i Wojciech Lisicki. - Nie zostałem oskarżony o nic oficjalnie. Nie ma żadnych dowodów poza twoimi słowami. Jeśli masz jakieś nagranie, chętnie je zobaczę - bronił się Lisicki. Następnie został zaatakowany przez Aleksandrę Chatys (kl. IIa), która stwierdziła, że praca w SU jest ciężka. - I nie będziesz mógł błaznować, tak jak w tej chwili - dodała. – Co innego kadencja, co innego kampania - odparł Lisicki. Marta Czaja (kl. Id) próbowała dociec, w jaki sposób Patryk Fiutek zamierza organizować turnieje w gry komputerowe. - Myślę, że nie będzie problemu by zorganizować to na sprzęcie uczniów - odparł ze spokojem drugoklasista. Czaja natomiast musiała tłumaczyć się z pomysłu nocy filmowej. Jak sama zapewniała, ma doświadczenie w pracy w samorządzie uczniowskim i organizacji tego typu imprez. Zadziwiającym było przekonanie panujące wśród kandydatów, o tym, że po wyborach przyjdzie im współpracować z Aleksandrą Chatys. - Nie mam żadnego doświadczenia w pracy w samorządzie, ale nie czuję się przez to gorszym kandydatem. Myślę, że będzie nam się dobrze współpracować w SU - stwierdził zdecydowanie Patryk Fiutek.

W trzeciej części pytania zadawały osoby z widowni, najczęściej kierując je do Wojtka Lisickiego. Ten, odpowiadał w swoim stylu, czasem rozbawiając publiczność. Podczas ostatniej rundy, kandydaci mieli 20 sekund na podsumowanie swojego wystąpienia. - Chciałbym zobaczyć wcielenie waszych obietnic w życie - zwrócił się do pozostałych uczestników Lisicki. - Pragnę podkreślić, że moja kandydatura jest jak najbardziej na poważnie - zaznaczył Patryk Fiutek. Marta Czaja na koniec zostawiła nową deklarację - Planuję kupić nowe koszulki dla sportowców – oznajmiła – Traugutt to wyjątkowa szkoła, która potrzebuje wyjątkowego samorządu - dodała pierwszoklasistka. – Mam do Was jedną prośbę - potraktujcie te wybory na serio - apelowała natomiast Aleksandra Chatys, zaznaczając, że jako jedyna zna realia pracy w SU. Nagranie video z debaty można obejrzeć na szkolnym koncie YouTube. Głosowanie odbędzie się w piątek. Do tego czasu zakazana jest wszelka agitacja wyborcza.

Marcin Musiał

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 11
  • Wt
  • 20
  • Śr
  • 4
  • Czw
  • 30
  • Pt
  • 22