• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

17.10.2012 21:01

Ostre starcie

Czworo kandydatów zmierzyło się podczas debaty przed piątkowymi wyborami do Zarządu Samorządu Uczniowskiego dzisiaj w szkolnej świetlicy. Choć debata mogła podobać się osobom z publiczności, to raczej nie zmieniła preferencji wyborców.

W ciągu 45 minut kandydaci zmierzyli się w 4 rundach. Na pierwszą z nich, nie przybył Wojciech Lisicki (kl. Ia), który, tłumaczył swoje spóźnienie problemami z dojazdem PKSu. Pozostała trójka uczestników w ciągu dwóch minut prezentowała swoje pomysły, znane głównie z ich plakatów wyborczych. W rundzie drugiej kandydaci zadawali sobie wzajemnie pytania. W ostrą polemikę na temat niszczenia plakatów wdali się Patryk Fiutek (kl. IIc) i Wojciech Lisicki. - Nie zostałem oskarżony o nic oficjalnie. Nie ma żadnych dowodów poza twoimi słowami. Jeśli masz jakieś nagranie, chętnie je zobaczę - bronił się Lisicki. Następnie został zaatakowany przez Aleksandrę Chatys (kl. IIa), która stwierdziła, że praca w SU jest ciężka. - I nie będziesz mógł błaznować, tak jak w tej chwili - dodała. – Co innego kadencja, co innego kampania - odparł Lisicki. Marta Czaja (kl. Id) próbowała dociec, w jaki sposób Patryk Fiutek zamierza organizować turnieje w gry komputerowe. - Myślę, że nie będzie problemu by zorganizować to na sprzęcie uczniów - odparł ze spokojem drugoklasista. Czaja natomiast musiała tłumaczyć się z pomysłu nocy filmowej. Jak sama zapewniała, ma doświadczenie w pracy w samorządzie uczniowskim i organizacji tego typu imprez. Zadziwiającym było przekonanie panujące wśród kandydatów, o tym, że po wyborach przyjdzie im współpracować z Aleksandrą Chatys. - Nie mam żadnego doświadczenia w pracy w samorządzie, ale nie czuję się przez to gorszym kandydatem. Myślę, że będzie nam się dobrze współpracować w SU - stwierdził zdecydowanie Patryk Fiutek.

W trzeciej części pytania zadawały osoby z widowni, najczęściej kierując je do Wojtka Lisickiego. Ten, odpowiadał w swoim stylu, czasem rozbawiając publiczność. Podczas ostatniej rundy, kandydaci mieli 20 sekund na podsumowanie swojego wystąpienia. - Chciałbym zobaczyć wcielenie waszych obietnic w życie - zwrócił się do pozostałych uczestników Lisicki. - Pragnę podkreślić, że moja kandydatura jest jak najbardziej na poważnie - zaznaczył Patryk Fiutek. Marta Czaja na koniec zostawiła nową deklarację - Planuję kupić nowe koszulki dla sportowców – oznajmiła – Traugutt to wyjątkowa szkoła, która potrzebuje wyjątkowego samorządu - dodała pierwszoklasistka. – Mam do Was jedną prośbę - potraktujcie te wybory na serio - apelowała natomiast Aleksandra Chatys, zaznaczając, że jako jedyna zna realia pracy w SU. Nagranie video z debaty można obejrzeć na szkolnym koncie YouTube. Głosowanie odbędzie się w piątek. Do tego czasu zakazana jest wszelka agitacja wyborcza.

Marcin Musiał

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!