• Drodzy Uczniowie nie przychodzicie do szkoły, jednak OBOWIĄZKOWO uczestniczycie w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele w dzienniku elektronicznym w zakładce „praca domowa” będą zamieszczali dla Was informacje dotyczące zadań do wykonania.

  Dyrekcja Szkoły

 • 100-lecie II LO Romualda Traugutta w Czestochowie

  Drodzy Trauguciacy,

  Rok 2020 jest rokiem stulecia funkcjonowania naszej szkoły pod patronatem Romualda Traugutta. W ciągu stu lat istnienia mury naszego liceum opuściły tysiące absolwentów. Niezależnie od tego, jak potoczyły się ich losy w dorosłym życiu, absolwenci pozostają na zawsze członkami rodziny Trauguciaków.

  W dniach od 16 do 18 października 2020 roku zamierzamy hucznie świętować jubileusz stulecia naszej Alma Mater. Na rodzinne spotkanie z okazji tej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów.

  Komitet Organizacyjny

  Program zjazdu czytaj

  Pakiety sponsorskie czytaj


 • Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, działające przy naszej szkole zachęca do wsparcia działań statutowych  poprzez odpisanie 1% podatku dochodowego!!!

  OD DNIA 29 CZERWCA 2010 ROKU  STOWARZYSZENIE TRAUGUTT DLA PRZYSZŁOŚCI  JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO (Numer KRS: 290637.

  PRZEZNACZ 1% SWOJEGO PODATKU NA UFUNDOWANIE STYPENDIÓW DLA UZDOLNIONYCH „TRAUGUCIAKÓW” MAJĄCYCH TRUDNĄ SYTUACJĘ MATERIALNĄ.

  Stowarzyszenie Traugutt dla Przyszłości, 42-200 Częstochowa, ul.   Kilińskiego 62

  Nr konta: 51 1050 1142 1000 0023 2886 7342

  Przekaż 1 procent podatku na II LO w Częstochowie

24.10.2012 12:56

Dawid Celt razem z Agnieszką Radwańską

Wczoraj w czasie transmisji meczu Agnieszki Radwańskiej z Petrą Kvitową można było zobaczyć obok trenera Tomasza Wiktorowskiego naszego absolwenta Dawida Celta, obecnie sparingpartnera Agnieszki Radwańskiej i komentatora Eurosportu. Zachęcam do oglądania dzisiejszej transmisji dzisiaj o 19.30.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znalezione prze chwilą na Onet.pl (M.P.)

Obóz Agnieszki Radwańskiej ma sposób na Szarapową

18 minut temu

Zdaniem Dawida Celta, sparingpartnera Agnieszki Radwańskiej, Polka stoi przed ogromną szansą na awans do półfinału mistrzostw WTA. - Wystarczy pokonać Sarę Errani, ale w spotkaniu z Marią Szarapową Agnieszka również da z siebie wszystko - zapewnił Celt w rozmowie z eurosport.onet.pl.

Agnieszka Radwańska
fot. PAP/EPA

- Jak przeciwstawić się Szarapowej? Na pewno trzeba ruszyć ją z miejsca i zmusić do biegania. To zawsze sprawia trudność tak wysokiej tenisistce. Im mocniej Szarapowa będzie biegać, tym lepiej. Trzeba też unikać gry na jej ulubionej wysokości. Agnieszka musi grać niską piłką - tłumaczy Celt.

W spotkaniu z Petrą Kvitovą Radwańska zanotowała aż sześć brejków. Tym razem taki scenariusz nie będzie zapewne możliwy.

- Trzeba pilnować serwisu. Podanie musi być na tyle dobre, żeby Szarapowa nie mogła przejmować inicjatywy. Tak jak ją obserwujemy, jej pierwsza piłka po serwisie i returnie jest najważniejsza. To właśnie w tym momencie „Masza” przejmuje inicjatywę. Jeżeli w pierwszym uderzeniu rywalka daje się jej odepchnąć, to Rosjanka w drugim czy trzecim kończy akcję. Trzeba wytrzymać ten moment i przejść do dłuższej wymiany - tłumaczył Celt.

Sparingpartner Radwańskiej podkreślił, że jest ona bardzo dobrze przygotowana do turnieju pod względem fizycznym. – Plastry na jej ciele są jedynie profilaktyką – wyjaśnił.

Do meczu z Szarapową "Isia" przygotowywać będzie się na bocznym korcie w hali Sinan Erdem Dome. Po krótkim treningu oczekiwać już będzie na zakończenie pojedynku Wiktorii Azarenki z Angelique Kerber.

Bartosz Rainka, Stambuł

prof. Borkowski Dariusz

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -