• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

11.11.2012 18:57

11 listopada z szacunkiem i radością

94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie Promenady im. Czesława Niemena oraz w Lasku Aniołowskim w formie „Projektu 11.11” biegiem świętowała kameralna grupa Trauguciaków. Motywowani doniosłością chwili oraz słoneczną pogodą pierwotnie w trzyosobowym składzie: Iga Matyja (kl. IIIF), Maciek Salwa (IIE) oraz Marek Podgórski ruszyli w trasę. Tak jak pierwotnie zaplanowali, tempo biegu było… rekreacyjne (średnio 6 min/km). Smagani promieniami listopadowego słońca, wśród coraz liczniejszych spacerowiczów pokonali pierwszą pętlę trasy (ok. 5,7 km), by po nawrocie zabrać ze sobą Grzegorza Marsika (kl. IIIC) oraz absolwenta – Szymona Strzelczyka. Kończąc drugie okrążenie z „brygadierskim”  dystansem 11,5 km w nogach pożegnali się z nami Iga i Maciek. Trzecia pętla została spontanicznie zmodyfikowana – korzystając z uroków złotej polskiej jesieni zrezygnowaliśmy z asfaltu pod nogami, pozostając tylko w lesie. Czwarte – ostatnie okrążenie należało już tylko do Grzegorza i piszącego te słowa (Szymon potrzebował… chwili relaksu ;).

Ostatecznie absolwent pokonał 11 km, Grzegorz Marsik jako jedyny „marszałkowskie” 22 km a Marek Podgórski dystans półmaratonu (poprawiając przy okazji o kilka minut swoją „życiówkę”).

Do "Projektu" przyłączył się również p.prof. Grzegorz Bojanek, który nie mógł dotrzeć do Częstochowy i odległość 11,11km przebiegł w Poraju.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w „Projekcie 11.11”, p. Markowi Salwie za zdjęcia, a Danielowi Janusowi (kl. IIID) za plakat.

Marek Podgórski

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!