• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

  • - dla absolwentów gimnazjum czytaj

    - dla absolwentów szkoły podstawowej czytaj

01.12.2012 22:34

Nietypowe spotkanie...

W ubiegły piątek (30.11.2012) w naszej szkole pojawił się wychowawca Oddziału Zewnętrznego Przywary w Sierakowie Śląskim, będącego jednostką podległą Zakładowi Karnemu nr 1 w Strzelcach Opolskich ze swoim podopiecznym po odbiór książek i czasopism, które w ostatnim czasie udało nam się zebrać w ramach akcji "Książki za kraty". Wdzięczni za pomoc, nie mogli oprzeć się prośbie prof. Marka Podgórskiego i spotkali się z klasą IIIe. Nie było to zapewne zwykłe spotkanie i zwykła rozmowa, bo nie często zdarza się nam przebywać z więźniem w jednym pomieszczeniu i wysłuchiwać jego historii. Opowiedział nam w jaki sposób trafił do więzienia, przedstawił realia życia "za kratami", a co najważniejsze, przestrzegł nas przed popełnianiem błędów (związanych z paleniem marihuany oraz przyjmowaniem amfetaminy), których on już sam nie cofnie . Może ciężko uwierzyć, ale dawno nie spotkaliśmy tak gadatliwego mężczyzny. W naszych oczach było widać współczucie i smutek, gdy słuchaliśmy, że człowiek z takim dystansem do siebie, który zrozumiał, że robił źle, wesoły i życzący nam jak najlepiej, ma przed sobą jeszcze kilka lat "odsiadki".
Było to na pewno bardzo owocne spotkanie, po którym każdy wychodzący z klasy miał sporo przemyśleń, zastanowił się nad radami, których udzielał osadzony i myślę, że jeszcze nie raz każdy z nas wspomni o tym nietypowym spotkaniu...

Marta Czapla

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!