• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

09.12.2012 21:10

XXI Cykl Grand Prix o Mistrzostwo Częstochowy w Szachach – Turniej II

Zapisy, lista startowa, pierwsze kojarzenia par. Po chwili arbiter zawodów daje znak, zegary zostają uruchomione. Sala wypełnia się charakterystycznym głuchym trzaskiem wciskanych zegarów, pierwsza runda rozpoczęta...

To już drugi turniej w ramach XXI Cyklu Grand Prix o Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Tym razem, w miniony piątek, Traugutt zagościł w IV LO im. H. Sienkiewicza. W rozgrywkach wzięło udział 26 zawodników i 2 zawodniczki, w tym 4 osoby z tytułami krajowymi centralnymi, a wśród nich wicemistrz Polski w szachach błyskawicznych Maciej Klekowski. Walka o punkty trwała do ostatniej, decydującej dziewiątej rundy, wtedy to rywalizacja, przede wszystkim między Trauguciakami, ostatecznie się rozstrzygnęła. Najlepiej wśród uczniów naszej szkoły wypadł Filip Szymaczek, zajmując 15. miejsce z dorobkiem 4.5 pkt (dokładnie połowa puli punktów do uzyskania). Niewiele dalej z wynikiem 4.0 pkt uplasowali się kolejni nasi zawodnicy, Jacek Janas i Piotr Lipowski, a tuż za nimi, mając na koncie 3.0 pkt – Szymon Lipowski i Wojciech Drab. Jak widać, różnice były naprawdę minimalne, a sama rozgrywka nieprzewidywalna, z typowymi dla tego rodzaju zawodów zwrotami akcji.

Niedługo kolejny, trzeci już turniej cyklu. Liczymy na jeszcze liczniejszą reprezentację naszej szkoły. Szczegóły turnieju wraz z pełnymi wynikami dostępne na stronie chessarbiter.com.

Filip Szymaczek

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!