• Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. Prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do języka angielskiego do klasy pierwszej.

 • 1. Wyniki egzaminu maturalnego można będzie odbierać w szkole od dnia 3 lipca br. od godz. 1200.
  2. Odbioru świadectwa dokonuje absolwent szkoły lub rodzic (opiekun prawny) po okazaniu pisemnego upoważnienia. Zarówno absolwent jak i osoba upoważniona muszą posiadać dokument tożsamości.
  3. 3 lipca br. pomiędzy godz. 00:00 a 2:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w serwisie dla maturzystów (link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania zostały przekazane w lutym br.).
  4. Egzamin maturalny w sierpniu 2018:

  Absolwent, który nie zdał jednego z egzaminów obowiązkowych, przystąpił do jednego dodatkowego i żaden z nich nie został mu anulowany, ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego.

  Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 10 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu:

  Załącznik 7a_N (nowa formuła) i Załącznik 7b_S (stara formuła) (do pobrania załączniki w formacie Word ze strony www.oke.jaworzno.pl)

  Egzaminy zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.

  1. Część pisemna   -  21 sierpnia 2018 r.              (wtorek, godz. 9:00)

  2. Część ustna       -  21 - 22 sierpnia 2018 r.        (harmonogram ustalają dyrektorzy szkół).

  Egzamin w terminie poprawkowym NIE JEST LICZONY DO OPŁATY jako kolejne podejście, więc NIE  PODLEGA  DODATKOWEJ OPŁACIE.

Pojutrze imieniny obchodzi: prof. Ponchała Krzysztof

31.01.2013 12:48

Brąz indywidualnie, brąz drużynowo

W wiosennej aurze na miejskim lodowisku pokrytym centymetrową warstwą wody odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim Chłopców. Zawody przebiegły dwuetapowo. Najpierw na dystansie dwóch okrążeń stratowali parami zawodnicy szkół wyłonionych drogą losowania. Nam przypadła „Targowa”.  Na półmetku rywalizacji „Traugutt” zajmował czwarte miejsce. Wszyscy szczęśliwie przejechali swoje okrążenia bez upadku (wiążącego się nieodłącznie z „kąpielą”), co nie było powszechne.

Do finałowego starcia przystąpiliśmy w bezpośredniej rywalizacji z ZSzSB. Podobnie tutaj startujący chłopcy sprawnie pokonali tym razem trzy okrążenia, by ostatecznie stanąć na najniższym stopniu podium. To samo miejsce indywidualnie zajął najszybszy z Trauguciaków – Mateusz Janosik z kl. IE.

II LO reprezentowali: Tomasz Rak kl. IIIA, Szczepan Mejer kl. IIIE, Maciej Salwa, kl. IIE oraz Mateusz Janosik kl. IE. Jako „coach – selekcjoner” debiutował piszący te słowa.

Marek Podgórski

30.01.2013 19:46

Fotorelacja z próby poloneza

Marek Podgórski

29.01.2013 16:44

Dyskoteka karnawałowa

Serdecznie zapraszamy 31.01.2013r. (czwartek) o godz. 18 na dyskotekę karnawałową w stylu lat 70 i 80. Jest to już druga taka impreza w naszej szkole. Wstęp: 4zł. Mile widziane  kiczowate przebranie.

Liczymy na Was! :)

Bilet będzie zwalniał następnego dnia z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek z przedmiotów realizowanych więcej niż raz w tygodniu.

SU

Aleksandra Chatys

29.01.2013 10:34

Próba poloneza

W samo południe w dniu jutrzejszym (środa, 30.01.2013r.) odbędzie próba poloneza dla wszystkich klas, na którą zapraszamy maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. W dużej sali gimnastycznej zostanie rozłożona wykładzina aby umożliwić wszystkim dziewczętom taniec w butach na wysokich obcasach.

Obecność obowiązkowa.

Marek Podgórski

29.01.2013 09:32

Dzień Patrona

Obchody Dnia Patrona są niezwykle ważnym wydarzeniem dla każdej szkoły.  U nas również w szczególny sposób obchodziliśmy to święto.  16 stycznia stał się dla uczniów dniem nietypowym, tego dnia w rocznicę urodzin pragnęliśmy uczcić pamięć Romualda Traugutta.

Konwencja tegorocznych obchodów Dnia Patrona odbiegała od utartych schematów. W sposób nowoczesny pomysłodawcy tegorocznej uroczystości Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

28.01.2013 11:33

eLOT

Ze szkolnego serwera można pobrać grudniowy (kolorowy) numer LOTu (ok. 24 MB)

Marek Podgórski

28.01.2013 10:41

Poprawa matury

Uwaga absolwenci poprawiający egzamin maturalny.

7.02.2013r. upływa termin podpisania ostatecznych deklaracji maturalnych. Osoby, które nie dokonują żadnych zmian w stosunku do już złożonej deklaracji nie muszą składać kolejnego podpisu.

Dnia 20.02.2013r. w sekretariacie szkoły będą dostępne hasła umożliwiające sprawdzenie w „Serwisie dla zdających” (www.oke.jaworzno.pl) poprawności danych zgłoszonych do egzaminu maturalnego.

Absolwent poprawiający egzamin maturalny zobowiązany jest w tym dniu odebrać hasło osobiście lub przez osobę posiadającą pisemne upoważnienie i numer PESEL absolwenta, a następnie w ciągu trzech dni niezwłocznie sprawdzić poprawność danych, a ewentualne błędy zgłosić do p. dyr. Doroty Malickiej.

Marek Podgórski

25.01.2013 19:29

Łyżwiarskie eliminacje

Kiedy większość uczniów „Traugutta” pobierała nauki w ciepłych pomieszczeniach budynku przy Kilińskiego 62, siedmiu chłopców udało się na miejskie lodowisko aby walczyć o miejsce w reprezentacji szkoły na zbliżających się mistrzostwach Częstochowy w łyżwiarstwie szkół ponadgimnazjalnych.
Kandydaci do pokonania mieli (w założeniach selekcjonera) dwa razy po dwa okrążenia oraz dwa razy po cztery. „Różne czynniki” nieco zweryfikowały plany i ostatecznie łyżwiarze po rozgrzewce dwukrotnie pokonali krótszy dystans i raz dłuższy. Wskazania na wyświetlaczu stopera szczęśliwe okazały się dla (kolejność zgodna z osiągniętymi wynikami): Mateusza Janosika z kl. IE, Marka Suszalskiego z IIE, Szczepana Mejera z IIIE, Tomasza Raka z IIIA oraz (w rezerwie) Maćka Salwy z IIE (jak widać – „mat-fizy” górą).
Zawody odbędą się w najbliższy czwartek. Jakie szanse mamy w rywalizacji z „męskimi” szkołami, które swoje reprezentacje wyłaniały spośród tysiąca chłopców („Traugutt” ma ich niespełna 200) – zobaczymy. Póki co – trzymajcie kciuki.

Marek Podgórski

25.01.2013 14:05

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Komisja Wyborcza podaje do wiadomości wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta:
- uprawnionych do głosowania było 559 uczniów
- głosowało 359 uczniów
- głosów ważnych było 337

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Joanna Andrecka – 27 (8% ważnych głosów)
Klaudia Kocaj - 47 (14% ważnych głosów)
Oskar Kolmasiak - 208 ( 62% ważnych głosów)
Monika Wosik - 55 ( 16% ważnych głosów)

Przy liczeniu głosów obecni byli:
Członkowie Komisji Wyborczej (Aleksandra Chatys, Marlena Dąbrowska, Ilona Śniady, Karolina Kołodziejczyk) oraz opiekun SU: p.prof. Grzegorz Bojanek.

 Do Młodzieżowej Rady Miasta dostali się Oskar Kolmasiak (2c) i Monika Wosik (2a).

Gratulujemy!


Aleksandra Chatys

23.01.2013 14:18

Konkurs fizyczny "Lwiątko"

Wszystkim miłośnikom fizyki przypominamy o corocznym konkursie fizycznym Lwiątko, który odbędzie się w dniu 25 marca 2013. Chętni zgłaszają się do swoich nauczycieli fizyki w terminie do końca stycznia. Opłata konkursowa wynosi 7zł (tego wymagają organizatorzy).

Konkurs odbywa się na poziomach poszczególnych klas (poziom I, poziom II, poziom III). Zapraszamy :)

prof. Napieralski Jacek

1234

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!