30.01.2017 18:10

Uroczystość w Traugucie

Nasze liceum miało zaszczyt organizować  ceremonię wręczenia awansu zawodowego nauczycielom z częstochowskich szkół. Uroczystość odbyła się 13 stycznia o godzinie 13 w naszej szkolnej świetlicy. Gościliśmy m.in. Panią Kurator Urszulę Bauer i Panią Alicję Janowską- Dyrektor Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wśród nauczycieli odbierających dyplomy awansu znalazł się nauczyciel naszego liceum- Pan prof. Tomasz Dutkiewicz.
Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru pod dyrekcją Pani prof. Anny Gołębiowskiej. W solowych utworach zaprezentowali się Aleksandra Cekus i Jan Kiepura, a występy chórzystek zapowiadała Aleksandra Cupriak.  Ten mały koncert kolęd pozwolił zgromadzonym raz jeszcze odczuć magię minionych świąt. Obsługa techniczną uroczystości zajęła się klasa I e.

Aleksandra Cupriak

prof. Gospodarek Agnieszka

10.01.2017 12:30

Zaproszenie

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza – Oddział w Częstochowie

Zapraszają na cykliczne spotkania:

Poloniści Częstochowy

Spotkanie I – poświęcone Józefowi Mikołajtisowi

12 stycznia 2017 roku, godz. 18.00

Prowadzenie dr Krzysztof Czajkowski

Cykl spotkań poświęconych sylwetkom wybitnych polonistów pracujących w naszym mieście, organizowany jest z okazji 60-lecia istnienia częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Sześćdziesiąt lat temu, w grudniu 1956 roku, grupa polonistów częstochowskich szkół średnich z Józefem Mikołajtisem na czele powołała do istnienia oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Oddział szybko stał się ważnym gospodarzem życia naukowego oraz inicjatorem ciekawych wydarzeń kulturalnych. Organizowano odczyty, sesje naukowe, których rozmach i skala mogą imponować do dnia dzisiejszego. To właśnie z grona polonistów zrzeszonych w oddziale wyszły pierwsze prace naukowe poświęcone historii szkolnictwa i literatury całego naszego regionu (m.in. prace Józefa Mikołajtisa czy Józefa Wójcickiego). Specyfiką działania Oddziału Częstochowskiego TLiAM było nie tylko prowadzenie badań regionalnych, ale także aktywne uczestnictwo w bieżącym życiu kulturalnym miasta. Z okazji jubileuszu chcielibyśmy przypomnieć sylwetki wybitnych polonistów, których praca i społeczne zaangażowanie współtworzyły dzieje naszego miasta.

Wspólnie z Ośrodkiem Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz Instytutem Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie pragniemy zaprosić Państwa na cykl naszych spotkań. Mamy nadzieję, że włączą się w nie uczniowie i wychowankowie wspominanych Osób. Zapraszamy do wspólnych wspomnień i rozmów, licząc na Państwa zaangażowanie i pomoc w dążeniu do tego, aby ocalić pamięć o naszych nauczycielach i kolegach; osoby chcące się zaangażować w przygotowanie naszych spotkań prosimy o kontakt: elzbieta_wrobel@o2.pl

Kolejne planowane spotkania:

15 marca – spotkanie II – poświęcone Józefowi Wójcickiemu

12 kwietnia – spotkanie III – poświęcone Jadwidze Wrzaszczyk i Leokadii Kołodziejczyk

17 maja – spotkanie IV – poświęcone Gustawowi Grackiemu

14 czerwca – spotkanie V– poświęcone Edmundowi Łągiewce

 

dr Elżbieta Wróbel

prof. Gospodarek Agnieszka

09.01.2017 09:06

Nieusprawiedliwione nieobecności

Na prośbę wychowawców przypominamy:

Statut szkoły

Rozdział 5

Zasady wewnątrzszkolnego oceniania uczniów

§ 17

(…)

5. Po ustaleniu oceny zachowania według kryteriów przyjętych w pkt 3. i 4. ocena ta zostaje obniżona za:
1) nieusprawiedliwioną nieobecność;
a) O 1 stopień za 5-14 godzin w półroczu (uczeń może otrzymać ocenę: bardzo dobrą, dobrą, poprawną, nieodpowiednią lub naganną);
b) O 2 stopnie za 15-24 godzin w półroczu (uczeń może otrzymać ocenę: dobrą, poprawną, nieodpowiednią lub naganną);
c) O 3 stopnie za 25-34 godzin w półroczu (uczeń może otrzymać ocenę: poprawną, nieodpowiednią lub naganną);
d) O 4 stopnie za 35-44 godzin w półroczu (uczeń może otrzymać ocenę: nieodpowiednią lub naganną);
e) O 5 stopni za więcej niż 44 godziny w półroczu (uczeń otrzymuje ocenę naganną)
2) Łamanie regulaminu pracowni i/lub szkoły.
3) Spóźnienia:
a) Trzy spóźnienia są równoznaczne jednej godzinie nieusprawiedliwionej.

prof. Gospodarek Agnieszka

05.01.2017 17:38

VIII edycja konkursu "Z energetyką w przyszłość"

Zachęcam do udziału w konkursie "Z energetyką w przyszłość", w którym główną nagrodą jest wyjazd do Brukseli. Szczegółowy regulamin znajduje się http://www.staszic.edu.pl/wp-content/uploads/2016/12/Regulamin-zewp-2017.pdf

prof. Rećko Edyta

04.01.2017 16:41

Z innymi i dla innych

„Ilekroć uśmiechasz się do drugiego człowieka; kiedy milkniesz, aby wysłuchać; kiedy dajesz odrobinę nadziei … Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.” 22 grudnia 2016 roku uczniowie i nauczyciele naszego liceum wspólnie uczestniczyli w Koncercie Kolęd, który otrzepał z pyłu zapomnienia prawdziwą istotę obchodzenia Świąt.

Preludium spotkania było zajmujące wystąpienie Pani Dyrektor Małgorzaty Jackowskiej. Każdy z uczestników miał szansę zaśpiewać, wspólnie ze szkolnym chórem pod dyrekcją Pani Profesor Anny Gołębiowskiej, urzekające kolędy, które przeniosły nas do Stajenki, gdzie raz jeszcze byliśmy świadkami Narodzenia Pana.  Mogliśmy razem zaśpiewać m. in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i wiele innych, równie pięknych pastorałek. Oprócz chóru, podziwiać mogliśmy również solistów, którzy zaprezentowali swój talent i zaskoczyli publiczność. Najwięcej wzruszeń dostarczyło wszystkim wykonanie „Kolędy dla nieobecnych”. Z pewnością nie było osoby, która nie uroniła ani jednej łzy, słysząc ten jakże nastrojowy i refleksyjny utwór.

Oddechem, pomiędzy kolejnymi  poruszającymi kolędami, były tkliwe sentencje wypowiadane przez trójkę konferansjerów: Aleksandrę Cupriak, Maćka Stańca i Piotra Jadczyka. Z ich ust mogliśmy usłyszeć drobne podpowiedzi, jak nosić Boże Narodzenie w naszym sercu przez cały rok. Usłyszeliśmy, że najważniejsze to być z innymi i dla innych.

Mamy nadzieję, że koncert, którego scenariusz opracowała  Pani Profesor Barbara Turel, dostarczył Państwu wielu wzruszeń i zainspirował do pomocy potrzebującym. Pamiętajmy: „Jezus przyszedł na świat jako Światło, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie pozostawał w ciemności…”

Aleksandra Cupriak klasa 1a

prof. Gospodarek Agnieszka

02.01.2017 17:19

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Etap podstawowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbędzie się w środę 11 stycznia 2017 r. o godzinie 10.00.


prof. Biłos Roman

prof. Gospodarek Agnieszka

01.01.2017 17:05

Harmonogram prób poloneza

Obecność na próbach jest OBOWIĄZKOWA !
Zwolnione z obecności są tylko te osoby, które w tym czasie uczestniczą w maturach próbnych.

Harmonogram

prof. Swodczyk Anna

prof. Gospodarek Agnieszka

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!