Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

28.01.2022 08:26

II edycja Konkursu na najlepszego ucznia w Polsce "Uczeń z Pasją"

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia Rzeczypospolitej Polskiej "Uczeń z Pasją". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich wszystkich typów, którzy posiadają dobre wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 4,5), a ponadto  wyróżniają się znaczącymi osiągnięciami wykraczającymi poza program nauczania, w szczególności: sportowymi, artystycznymi, naukowymi lub społecznymi.
Wiecej...

Marek Podgórski

27.01.2022 09:21

Niezbędnik dla maturzystów o studiach, kierunkach studiów oraz maturze 2022

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała NOWY bezpłatny niezbędnik online dla maturzystów o studiach, kierunkach studiów oraz maturze 2022.
Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce oraz zasady rekrutacji na studia.
LINKI do artykułów:
https://www.otouczelnie.pl/s/studia
https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow
https://www.otouczelnie.pl/artykul/14556/Matura-2022-jak-bedzie-wygladal-egzamin
https://www.otouczelnie.pl/artykul/4965/Terminy-rekrutacji-na-studia-2022-2023

Marek Podgórski

26.01.2022 06:56

Zebrania z rodzicami.

W dniu 01.02.2022r  od godz.18.00 do 19.00 odbędą się zebrania z rodzicami zdalnie poprzez platformę Teams. Bliższe informacje u wychowawców klas.

 

Dyrekcja szkoły

II LO

25.01.2022 08:09

Zapraszamy na darmowe warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych! Akcja pod patronatem ORE!

Już 5 lutego startują darmowe warsztaty “Koduj z Gigantami”, na które wciąż trwają zapisy.

Już po raz dziesiąty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania! Gorąco zachęcamy do przekazania informacji swoim uczniom i szkołom.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w których odbędą się warsztaty.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszych placówkach (sprawdź gdzie na stronie: www.kodujzgigantami.pl) w terminach od 05 do 27.02.2022 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów przygotowaliśmy:

- klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition
- klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor
- klasy 7-8: wstęp do programowania w C#
- szkoła średnia: wstęp do programowania w C#

Terminy warsztatów to: 05-27.02.2022.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Warsztaty są bezpłatne. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazania informacji swoim uczniom oraz szkołom, aby wypromować wydarzenie praktycznych warsztatów programowania “Koduj z Gigantami” i możliwości wzięcia w nich udziału. Zachęcamy do przekazania informacji poprzez dziennik elektroniczny, publikacje na stronie lub fanpage szkoły na Facebooku czy inne formy przekazu.

Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT.

II LO

19.01.2022 07:18

KONKURS O ZŁOTE INDEKSY AEH

 

Maturzyści! Zawalczcie o swoją studencką przyszłość! Weźcie udział w II edycji Konkursu o Złote Indeksy Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i wygrajcie indeks na wymarzone studia!

Co zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy napisać esej na temat „Media społecznościowe – szanse i wyzwania” i wysłać pracę najpóźniej 30 kwietnia 2022 roku.

Jakie kierunki możesz studiować? Sprawdź na stronie Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie  https://vizja.pl

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na stronie https://indeks.vizja.pl/

II LO

19.01.2022 07:16

Informacja o konkursie Urban_In. Miasto dla każdego

Konkurs, którego organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR), a realizatorem – Uniwersytet SWPS. Konkurs związany jest ze Światowym Forum Miejskim (WUF). Jest to najważniejsza i największa konferencja dotycząca tematyki miejskiej na świecie, organizowana co dwa lata pod auspicjami agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich – UNHabitat. 11. sesja Światowego Forum Miejskiego odbędzie się w Katowicach w czerwcu 2022 r.

Z tej okazji MFiPR organizuje konkurs Urban_In. Miasto dla każdego. To konkurs dla młodych mieszkańców i mieszkanek miast, którzy chcą mieć wpływ na to, jak wygląda i funkcjonuje ich otoczenie. Konkurs w kategorii Młodzi pasjonaci skierowany jest do osób w wieku 15–22 lat, które mają pomysł na konkretne rozwiązanie, odpowiadające wyzwaniom, przed którymi stoją miasta.

Aby wziąć udział w konkursie Urban_In. Miasto dla każdego– Młodzi pasjonaci, należy przygotować pracę odpowiadającą na pytanie: „Co według Ciebie jest kluczowe dla poprawy jakości życia w Twoim mieście?”. Forma pracy jest dowolna, może to być film, nagrany lub spisany reportaż, plakat, makieta, podcast lub strona www. Praca musi proponować rozwiązanie konkretnego problemu lub zagadnienia należącego do jednego z trzech wymienionych niżej obszarów tematycznych:

1. Miasto dostępne – bez barier, dla wszystkich bez wyjątku. Miasto, którego rozwiązania zapewniają swobodny dostęp do dóbr i usług oraz możliwości swobodnego i pełnego udziału w życiu społecznym i publicznym dla wszystkich ludzi, w tym dla osób o szczególnych potrzebach;

2. Miasto zielonej transformacji – dbające o środowisko, m.in. w zakresie efektywnej energetyki oraz zapewnienia transportu niezmotoryzowanego i publicznego, nasycone terenami zielonymi, dążące do neutralności klimatycznej oraz wykorzystujące rozwiązania oparte na zasobach przyrody;

3. Miasto odporne na kryzysy – zdolne do szybkiego radzenia sobie z kryzysami pod kątem wyzwań zdrowotnych, ekonomicznych, społecznych, klimatycznych i środowiskowych.

Nabór prac konkursowych w kategorii Młodzi pasjonaci potrwa do 31 marca 2022 r. Dla laureatów i laureatek przyznane zostaną po trzy nagrody finansowe (za 1., 2. I 3. miejsce) w każdym z trzech obszarów tematycznych:

 • nagroda za 1. miejsce – 2000 zł,
 • nagroda za 2. miejsce – 1500 zł,
 • nagroda za 3. miejsce – 1000 zł.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod linkiem:

https://swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/aktualnosci/31715-konkurs-urban-in-miasto-dla-kazdego

 

Z poważaniem

Departament Współpracy Międzynarodowej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

II LO

17.01.2022 13:17

Szansa na dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta od lat organizuje konkursy dla uczniów szkół niższego szczebla – kiedyś gimnazjów, teraz szkół podstawowych.

Poniżej prezentujemy regulaminy dwu konkursów organizowanych w tym roku szkolnym. Zachęcamy do uczestnictwa.

Nauczyciele II LO

Romuald Traugutt i jego epoka

Traugens

II LO

17.01.2022 10:25

Darmowe warsztaty z programowania Koduj z Gigantami pod patronatem honorowym ORE

Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania


Pobierz obrazkiDroga Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,


zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce już ruszyły. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 6 do 27 lutego 2022 roku.


Akcję honorowym patronatem wspierają:


Pobierz obrazki
Pobierz obrazki
Pobierz obrazki


W 10. edycji akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - SZYFRY I ZAGADKI” zabierzemy uczestników do świata szyfrów i zagadek, które będziemy wspólnie odkodowywać, pracując m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Zapisy już trwają!
Liczba miejsc jest ograniczona.


Ranking szkół


Akcji towarzyszy specjalny ranking szkół, w którym placówki z największą liczbą uczestników otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz zaproszenie na specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl.

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronach rankingowych.Jeśli Państwa szkoła jest zainteresowana udziałem uczniów w akcji Koduj z Gigantami oraz promocją wydarzenia, prosimy o wysłanie maila na sekretariat@giganciprogramowania.edu.pl z danymi szkoły i osoby kontaktowej w celu przekazania materiałów oraz szczegółowych informacji.
Zachęcamy także do dołączania do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco zamieszczamy najważniejsze informacje o warsztatach, konkursach oraz relacje z zajęć, które będą się odbywać.

https://www.facebook.com/events/621224549129212


Wydarzenie mogą Państwo także udostępnić, aby uczniowie mogli dowiedzieć się o zajęciach.


Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.


Pobierz obrazki
Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.

Giganci Programowania są globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

II LO

17.01.2022 08:19

Film z obchodów 100-lecia szkoły

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z obchodów 100-lecia liceum.
Całość przygotowała Maja Ruszel z kl. IC.

Marek Podgórski

13.01.2022 09:44

Ranking Perspektyw 2022

Porównanie miejsc wybranych częstochowskich „ogólniaków” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących wg Perspektyw na przestrzeni ostatnich 10 lat

Traugutt vs. Sienkiewicz

Traugutt vs. Norwid

Traugutt vs. Kopernik

Traugutt vs. Słowacki

Traugutt vs. Herbert

źródło danych: http://perspektywy.pl/

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28