Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

31.10.2016 07:16

Zaproszenia na „ Serce dla Traugutta”

Informujemy, że zaproszenia na tegoroczną edycję  koncertu  „ Serce dla Traugutta” są do nabycia u wychowawców klas.
Cena zaproszenia 25 zł.
Koncert odbędzie się 25 listopada 2016r. o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, przy ulicy Łukasińskiego 50/68.
Dochód ze sprzedaży zaproszeń oraz z aukcji prac plastycznych zostanie w całości przeznaczony na  dofinansowanie remontów szkolnych pracowni.

Szczegóły dotyczące imprezy wkrótce!!!!

Z ramienia Stowarzyszenia Traugutt dla Przyszłości

p. prof. Małgorzata Chmielewska

prof. Gospodarek Agnieszka

27.10.2016 03:46

Szczęśliwy finał !!!

Zapewne wszyscy pamiętacie jakie emocje towarzyszyły klasie IIe (obecnej IIIe) podczas kręcenia filmu pt. „Jak zbudowany jest Wszechświat?”. Z radością informujemy, że nasz trud nie poszedł na marne i to dzięki wam dostaliśmy się do drugiego etapu. O wyborze 30 najlepszych prac konkursowych zadecydowało jury i nasz film znalazł się w gronie laureatów! Przedstawicielka grupy Adamed pani Agnieszka Kwapisz w dniu 25 października 2016r. uroczyście wręczyła nam  nagrodę w wysokości 10 000zł. Z tej okazji odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa -  i choć przez chwilę mogliśmy się poczuć jak uczestnicy popularnego programu rozrywkowego „Familiada”!

Ania Smok

prof. Rećko Edyta

24.10.2016 16:08

Sukces Julki

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Julia Walczyk  (klasa IIID), została uhonorowana Stypendium Prezesa Rady Ministrów na Rok Szkolny 2016/2017.
Serdecznie gratulujemy!!!

prof. Gospodarek Agnieszka

21.10.2016 06:17

Nagroda Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie

Szanowni Państwo

W imieniu Wydziału Kultury, Promocji i Sportu informujemy:
Do 21 listopada można składać wnioski o przyznanie Nagrody Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Nagroda przeznaczona jest dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta, uczęszczających do częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz artystycznych.
Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać częstochowskie szkoły, instytucje kultury, organizacje pozarządowe i inne podmioty mające osobowość prawną, mogące udokumentować działalność wspierania i rozwijania zdolności artystycznych dzieci i młodzieży.
Regulamin i wniosek

 

prof. Gospodarek Agnieszka

18.10.2016 15:57

My się deszczu nie boimy :)

Na przekór deszczowej jesieni, klasa IIC postanowiła poznać walory Śląska Cieszyńskiego. W dniach 11-13 października zwiedziliśmy wzgórze zamkowe w Cieszynie, poznaliśmy bogactwo fauny w Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Mieliśmy  też okazję zobaczyć pokaz lotów dzikich ptaków żyjących w polskich lasach. W Muzeum Drukarstwa  wzięliśmy udział w warsztatach introligatorskich. Poznaliśmy również tajniki składu drukarskiego i historię druku. Dowiedzieliśmy się dużo o historii Cieszyna i zwiedziliśmy Wenecję Cieszyńską. Zadowoleni, chociaż nieco zmarznięci, wróciliśmy do domu. Dziękujemy za opiekę pani prof. Edycie Rećko i pani prof. Ewie Ludwin.

Wiktoria Kowalska

prof. Rećko Edyta

17.10.2016 10:33

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października uroczyście obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Zwieńczeniem miłej atmosfery dnia była akademia, którą rozpoczęło krótkie przedstawienie historii obchodów święta edukacji. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Jackowska przypomniała, że 14 października to święto i nauczycieli i uczniów i wszystkich innych pracowników szkół. Wystąpienie Pani Dyrektor kontynuował przewodniczący samorządu uczniowskiego- Szymon Żuławiński. Sympatycznym akcentem uroczystości było ogłoszenie wyników głosowania uczniów w związku z przyznaniem nauczycielom wyróżnień oraz wręczenie nagród przez Panią Dyrektor dla nauczycieli, którzy wyjątkowo zasłużyli się w minionym roku szkolnym.

Część artystyczna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu „Gaudeamus igitur”. Mieliśmy okazję obejrzeć krótki i dowcipny występ teatralny oraz posłuchać piosenek w wykonaniu Jana Kiepury z klasy Id oraz Kingi Hyry z klasy Ia. Święto zakończyło się w pogodnej atmosferze.

A oto lista nauczycieli wyróżnionych przez uczniów klas drugich i trzecich:

Nauczyciel, którego na pewno zapamiętam- prof. Jarosław Skrzypczyk

Nauczyciel piła- prof. Wiesława Mecmajer

Najlepszy z najlepszych- prof. Bartłomiej Bigdowski

Nauczyciel przyjaciel- prof. Izabella Zawisza- Blachnicka

Sokole oko- prof. Edyta Rećko

Najlepsza stylówka- prof. Agata Koćwin- Szczepańska

Gawędziarz- prof. Jacek Napieralski

Strażnik Texas (postrach korytarzy)- prof. Dariusz Borkowski.

Aleksandra Łapot, kl. Ia

II LO

17.10.2016 10:26

Szkolny turniej piłki nożnej

W naszej szkole we wtorek 11 października odbył się szkolny turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły - Traugutt 2016. Było jak zwykle, czyli pięknie i sportowo.
Piłka nożna wzbudza emocje, kształtuje charakter zwycięzcy, także uczy pokory.
Gratulujemy najlepszym czyli uczniom klas 3D, 3E, 2F. Najlepszym Bramkarzem turnieju został Michał Miechowski 3E,  Najlepszym Snajperem Kacper Przybylski 3D, natomiast Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Michała Zębika 2F.
Brawo Panowie; Kadra Nawałki czeka.
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY TRAUGUTT

II LO

12.10.2016 10:19

Cambridge cLASs

Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa w imieniu Cambridge University Polish Society (CU PolSoc), czyli stowarzyszenia polskich studentów na uniwersytecie w Cambridge, w Wielkiej Brytanii. W tym roku, razem z Leysin American School w Szwajcarii (LAS), mamy przyjemność organizować konkurs stypendialny “Cambridge cLASs” skierowany do najzdolniejszych uczniów klas 1. szkół ponadgimnazjalnych.

Dwie nagrody główne obejmują pełne stypendium do LAS na lata szkolne 2017-19 (program IB), program mentoringowy obejmujący pomoc przy aplikacji na prestiżowe studia na najlepszych uczelniach świata przeprowadzony przez członków CU PolSoc oraz dwudniową wycieczkę do Cambridge, w trakcie której laureaci zostaną zaproszeni do udziału w dorocznej kolacji zorganizowanej przez CU PolSoc (maj 2017). Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

11.10.2016 18:35

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Szanowni Państwo,
w załączeniu przesyłam zaproszenie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka do uczestnictwa w Śląskim Festiwalu Nauki Katowice 2016, który odbędzie się od 13 do 15 października br. Zwracam się do Państwa uprzejmie z prośbą o rozpowszechnienie, w sposób zwyczajowo przyjęty, załączonego zaproszenia i informacji o Festiwalu.

Z wyrazami szacunku
Marzena Żurawska
Biuro Rektora

koordynator WSDZ

Marek Podgórski

11.10.2016 18:26

KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI

INSTYTUT MATEMATYKI POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ

zaprasza na

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Z MATEMATYKI

w zakresie podstawowym i rozszerzonym

DLA KANDYDATÓW NA STUDIA

TECHNICZNE I MATEMATYCZNE

Zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 9:00 – 12:00 w salach B1, B2, 310, 210 Al. Armii Krajowej 21.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 listopada 2016 roku.

Zajęcia poprowadzą pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Rejestracja na zajęcia do dnia 14.11.2016r. pod adresem www.im.pcz.pl

(dodatkowych informacji udziela sekretariat Instytutu Matematyki tel. 34-3250324)

Terminarz i tematyka spotkań dostępne są

na stronie internetowej Instytutu Matematyki www.im.pcz.pl oraz na naszym profilu facebook:

www.facebook.com/matpcz

Serdecznie zapraszamy!

koordynator WSDZ

Marek Podgórski

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28