31.10.2022 06:12

Mapa wiedzy

egzaminów - „Mapa Wiedzy” to coś specjalnie dla Was! Sami sprawdźcie, czym się zajmują i dlaczego zdecydowanie powinniście śledzić ten projekt!

Marek Podgórski

25.10.2022 08:53

Dziękujemy

Marek Podgórski

20.10.2022 16:37

Mistrzostwa Traugutta w szachach 2022

Już drugi rok z rzędu odbywają się Mistrzostwa Traugutta w Szachach i wszystko wskazuje na to, że ta królewska gra zostanie z nami na dłużej! W tym roku zainteresowanie turniejem było jeszcze większe, niż w zeszłym, a to wszystko dzięki zaangażowanym nauczycielom i Wam - uczestnikom. Dzięki pomocy pani profesor Katarzyny Dębowskiej i pana profesora Marka Podgórskiego turniej odbył się w jeszcze lepszych i bardziej profesjonalnych warunkach (w tym w pięknie odnowionym pokoju nauczycielskim...). Dobrze spisali się również organizatorzy, sędziowie i jednocześnie uczestnicy - Mikołaj Wolański (IVD) oraz Magdalena Bienek (IVA). Łącznie zagrało 28 osób w tym, aż 5 kobiet. Partie prowadzone były systemem szwajcarskim - 7 partii turniejowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zdobywcom najwyższych miejsc. Trzecie miejsce zdobył Szymon Ziegler (IA), drugie miejsce zdobyła Magdalena Bienek, a mistrzem Traugutta został Mikołaj Wolański (już drugi rok z rzędu).
W imieniu wszystkich uczestników, organizatorów oraz pedagogów składamy serdeczne podziękowania dla pani Elżbiety Pyrkosz z klubu UKS "HETMAN" Częstochowa, która nieodpłatnie użyczyła nam niezbędnego sprzętu. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego odbycia się turnieju (zapisywanie wyników, ustawianie szachownic, noszenie krzeseł, itp.). Zawody uważamy za bardzo udane i trzymamy kciuki za naszych zawodników na Szkolnej Licealiadzie Szachowej!
Zdjęcia wykonał pedagog Marek Podgórski.

newsa przygotowała Magdalena Bienek kl. IVA

Marek Podgórski

19.10.2022 21:43

Ruszył drugi sezon podcastów "helLO Traugutt"

Taniec to pasja, która nie tylko polega na pięknych strojach, ale także wielu poświęceniach. Justyna Stanior i Liwia Tomżyńska doświadczyły tego na własnej skórze. Jak myślicie - jak długo ćwiczyły choreografię, dzięki której zdobyły drugie miejsce na światowych mistrzostwach?

Marek Podgórski

16.10.2022 08:25

Młodzieżowe Słowo Roku uczniów Traugutta

Ruszył kolejny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku, organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Zainspirowani tym wydarzeniem zapraszamy do wyłonienia „trauguttowego” słowa roku 2022. Wasze propozycje zgłaszajcie w formularzu (klik w grafikę). Wybierzemy najczęściej pojawiające się hasła, spośród których w tajnym głosowaniu wyłonicie zwycięzcę. Zapraszamy do zabawy. (Wyrazy na plakacie są tylko 'randomową' propozycją, można wpisywać dowolne).

Marek Podgórski

13.10.2022 09:45

Olimpiada Informatyczna

Zawody I stopnia Olimpiady rozpoczną się 17 października i potrwają do 21 listopada 2022 r. Zawody Olimpiady są indywidualne i mogą w nich brać udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (oraz młodsi). Rejestracja na zawody I stopnia będzie otwarta 17 października w Systemie Internetowym Olimpiady. Uczniowie sami dokonują rejestracji w Systemie.
Szczegóły dostępne są na stronie oi.edu.pl.
Zalecamy zapoznanie się z zasadami startu w zawodach, które opisane są w zakładce "Jak zacząć", dostępnymi pod linkiem
W zakładce "XXX OI", w folderze "Przepisy", dostępna jest dokumentacja Olimpiady Informatycznej, w tym: Regulamin Olimpiady, Zasady organizacji zawodów oraz Ustalenia techniczne. Uczniowie w momencie zapisania się na zawody są zobowiązani zapoznać się z tymi dokumentami.

Uczniów, którzy chcą wystartować w Olimpiadzie oraz nauczycieli informatyki zapraszamy do obejrzenia dwóch webinariów, które mogą pomóc Uczniom w starcie w Olimpiadzie:

Zadania z poprzednich edycji Olimpiady można znaleźć w serwisie szkopul.edu.pl.
Omówienia zadań z pierwszych 23 edycji Olimpiady można znaleźć w naszych niebieskich książeczkach, które są do pobrania w formie pdf na naszej stronie pod adresem https://oi.edu.pl/l/40/, zadania z ostatnich edycji w formie webinariów znajdują się na naszym YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/user/olimpiadainf.

 

II LO

10.10.2022 10:25

Mikołaj na Kresach 2022

 

Nasz szkoła już po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej Św. Mikołaj na Kresach, organizowanej przez towarzystwo patriotyczne Kresy. Akcja polega na zbiórce: zeszytów, kredek, plasteliny, mazaków, długopisów, ołówków, czekolad, batonów, ciastek zbożowych, żelków. Artykułóy zostaną przekazane polskim dzieciom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Prosimy, aby każda klasa ufundowała taką paczkę. Termin zbiórki do 28.10.22.

prof. Agnieszka Frej

II LO

08.10.2022 10:51

Jaki jest Twój ulubiony nauczyciel

Marek Podgórski

08.10.2022 10:50

Zapraszamy na kosza

Marek Podgórski

04.10.2022 11:53

Ogólnopolski konkurs dla uczniów o zainteresowaniach technicznych

Przekazuję Państwu informacje na temat konkursu na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pn. „Elektronika – by żyło się łatwiej". Jest to inicjatywa mająca na celu zintensyfikowanie działań na rzecz budowania innowacyjnych środowisk na terenie Polski i inicjowania projektów w obszarze B+R wspieranych przez podmioty realizujące zadania m.in. na rzecz rozwoju gospodarczego. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić autorów najciekawszych projektów, prezentujących praktyczne zastosowania szeroko pojętej elektroniki.
Osoby zamierzające wziąć udział w konkursie powinny zarejestrować się na stronie konkurs.aei.polsl.pl, podając proponowany temat projektu, swoje dane oraz dane nauczyciela-opiekuna. Termin rejestracji upływa z dniem 18 grudnia 2022.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: http://konkurs.aei.polsl.pl
Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

II LO

12

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!