30.11.2010 16:59

Kubeł zimnej wody

      To właśnie dziś nastąpił dzień sądu, w którym to nasza drużyna miała stawić czoła legendarnemu Norwidowi. Jak się okazało nie podołaliśmy zadaniu przekroczenia progu 8 zwycięstw. O wyniku zadecydowała pierwsza kwarta, którą znacznie przegraliśmy ( 17-7). Mecz rozpoczął się równo, po tym jak padł remis 3-3 nasza drużyna napotkała blokadę, której nijak nie mogła pokonać. Brak skuteczności był największym problemem. Kolejne kwarty to wyrównana walka (II- 9-7; III-10-10; IV- 17-16). Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

30.11.2010 16:58

Staż w teatralia.com.pl

      Ogólnopolski Internetowy Magazyn Teatralny Teatralia (www.teatralia.com.pl) proponuje bezpłatny staż osobom zainteresowanym teatrem i pragnącym zdobyć doświadczenie w roli dziennikarza/krytyka. W załączniku przesyłam szczegóły oferty.
Będę wdzięczna za przekazania tej informacji Państwa uczniom.

Z poważaniem,
Katarzyna Mazur
www.teatralia.com.pl

Marek Podgórski

30.11.2010 16:57

Współczesna opowieść wigilijna

      Redakcja portalu społecznościowego netformator.pl serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w mini konkursie "Współczesna opowieść wigilijna". Jego celem jest propagowanie i krzewienie dziennikarstwa obywatelskiego.
Konkurs skierowany jest, w tym przypadku, do społeczności regionu częstochowskiego i jest on inicjującym cykl tego typu działań. Kolejne na większą skalę przewidziane są na przyszły rok kalendarzowy.
Czekają na Was atrakcyjne nagrody a przede wszystkim satysfakcja z pisania.
Nagrodą główną są dwa bilety na mecz piłki siatkowej AZS Tytan Częstochowa -AZS Politechnika Warszawska (18.12.2010). Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

30.11.2010 16:56

Już wkrótce

      14 grudnia 2010r. o godz. 12.45 odbędzie się w naszej szkole już V Wielkie Dyktando. Uczniów chętnych do wzięcia udziału w dyktandzie prosimy, by wpisali się na listę u p.prof. Marka Podgórskiego.

newsa przygotowała: p.prof. Barbara Budzowska

Marek Podgórski

29.11.2010 16:55

Budowa snowparku ruszyła!

      Witam wszystkich skejtów i skejciary oraz innych amatorów snowboardowego szaleństwa! Jak już zapewne wiecie powstała inicjatywa zbudowania szkolnego snowparku. W zeszłym tygodniu odbyła się zbiórka pieniędzy na potrzebne materiały. Za zebrane fundusze mogliśmy dokonać zakupów i w końcu rozpocząć budowę. Każdy kto był w pracowni 3B na pewno widział pierwsze efekty naszej sobotniej pracy. Zakupione zostały płyty OSB, stalowe kątowniki oraz farba i wkręty. Niestety zabrakło 200 zł na plexi do boxu i na rail'a. Wierzę, że damy rade zrobić drugą turę składki i ubierać potrzebną sumę. Zbiórkę planujemy przeprowadzić w czwartek. Wystarczy że wrzucicie do puszki po 35 groszy:) Myślę w dwa dni każdy da rade uzbierać te kilka miedziaków. Pozdro!

newsa przygotował: Czajos kl. IIIb

Marek Podgórski

29.11.2010 16:54

Reanimowany, reanimowana

      Jak postępować w przypadku napadu drgawek, omdleń, w jaki sposób odpowiednio wykonać masaż serca i w końcu czym różni się reanimacja od resuscytacji. Takich między innymi informacji 29 listopada udzielał doktor Jan Żelechowski grupie 26 uczniów z klas biologicznych (i nie tylko:)). Na początku teoria, rozpoznawanie urazów, objaśnianie różnicowania między utratą przytomności a symulacją. W końcu po dogłębnym zapoznaniu się z problemami przeszliśmy do praktyki: metoda usta-usta (wzbudzała chyba największe emocje) i masaż serca wykonane zostały na fantomach, ewakuacja rannych z uszkodzonych pojazdów oraz pozycja boczna ustalona "zmuszała" niektórych do wcielenia się w rolę ofiary lub ratownika. Kurs trwał łącznie ok. 7 godzin lekcyjnych.
Uczestnicy dostaną certyfikaty związane z nabytymi umiejętnościami ratowania życia.

newsa przygotowała: Anna Modlińska kl.Ib

Marek Podgórski

29.11.2010 16:53

Stypendia socjalne

      Szanowni Państwo
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie, Sekcja ds. Świadczeń Społecznych w związku ze złożonymi wnioskami o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym na rok szkolny 2010/2011 -- stypendium szkolne, prosi o dostarczanie oryginałów rachunków i faktur od wnioskodawców, którzy otrzymali już decyzję przyznającą stypendium szkolne w godz. od 7.30 do 15.30 pod adres: Częstochowa, al. Niepodległości 20/22, II piętro, pokój nr 246 tel. (34) 363-02-07,
email: stypendia@mops.czestochowa.um.gov.pl


Dziękujemy za Państwa współpracę
Zespół ds. Obsługi Stypendiów Szkolnych

Marek Podgórski

29.11.2010 16:52

Stypendia zagraniczne

      Szanowni Państwo,
Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata po raz dwudziesty pierwszy rozpoczyna nabór na dwuletnie stypendia zagraniczne (2011-2013), adresowane do wyróżniających się uczniów pierwszych klas liceów ogólnokształcących.
Stypendia pokrywają czesne i koszty utrzymania podczas nauki w międzynarodowych szkołach United World Colleges oraz brytyjskich Public Schools.
Szczegóły dotyczące konkursu podajemy w załączonym ogłoszeniu o naborze oraz na naszej stronie www.uwc.org.pl .
Uprzejmie prosimy o zamieszczenie teksu ogłoszenia na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz przekazanie jego treści uczniom klas pierwszych, np. na lekcjach wychowawczych.
Dziękujemy za współpracę, pozostając z nadzieją, że informacja przekazana za Państwa pośrednictwem dotrze do wszystkich zainteresowanych licealistów.

Krystyna Troszczyńska

Marek Podgórski

29.11.2010 16:49

Indeks na UJ

      Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich uczniów klas maturalnych przystępujących do Egzaminu Maturalnego w 2011 r. do wzięcia udziału w XV Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
Nagrodami w Konkursie będą indeksy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, przydzielane na podstawie decyzji Dziekanów poszczególnych Wydziałów UJ (w ubiegłorocznej, XIV edycji Konkursu przyznano 74 indeksy).
Na stronie internetowej Fundacji opublikowana jest lista lektur obowiązujących uczestników Konkursu. Na jej podstawie opracowane będą testy i pytania konkursowe. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

27.11.2010 10:50

Mikołaj tuż tuż ;)

      Jeżeli chcesz obdarować kogoś bliskiego świątecznym upominkiem za pośrednictwem Mikołaja (i śnieżynek ;) ) to do dnia 5.12 dostarcz do p. prof. Podgórskiego paczkę podpisaną imieniem, nazwiskiem oraz klasą adresata.
Prezenty będą wręczane 6 grudnia.

newsa przygotowała: Magda Abu-Gholeh (SU)

Marek Podgórski

12345

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 1
  • Wt
  • 8
  • Śr
  • 2
  • Czw
  • 18
  • Pt
  • 9