• Drodzy Absolwenci, w obecnej sytuacji, wobec niepewności co do rozwoju epidemii, mamy poważne obawy, czy Jubileusz w październiku 2020 będziemy mogli zorganizować w sposób godny stulecia naszej szkoły. Wobec tego podjęliśmy decyzję o przesunięciu obchodów o rok na dni od 15 do 17 października 2021 roku.

    Komitet Organizacyjny

30.11.2011 21:25

Tablica na 70. rocznicę śmierci błogosławionego Trauguciaka

Metropolita częstochowski, przedstawiciele władz miejskich oraz dyrekcja II LO uczcili w środę pamięć Ludwika Gietyngiera, absolwenta „Traugutta” zamordowanego podczas II wojny światowej. Tablica upamiętniająca losy błogosławionego kapłana została wmurowana obok wejścia do szkoły.

Jako pierwszy w szkolnej świetlicy przemawiał dyrektor II LO, Krzysztof Ponchała. Wspomniał L. Gietyngiera jako absolwenta "Traugutta", który był przede wszystkim nauczycielem młodzieży. Dyrektor stwierdził także, że pokolenie kapłana było tym, które żyło w ciężkich czasach i musiało walczyć z nazizmem. Czytaj więcej >>

Marcin Musiał

27.11.2011 18:46

Kolejna edycja TRMF - kolejny sukces

Ubiegły czwartek należał do jednych z najważniejszych dni w życiu szkoły. Od godziny 17:00 drzwi "Traugutta" praktycznie się nie zamykały. Ekipa przy bramce miała ciężki orzech do zgryzienia, by okiełznać tłum gości przybyłych na kolejną, już trzecią edycję TRAUGUTT ROCK MUSIC FESTIVAL.

W końcu zniecierpliwiona publiczność powitała na scenie pierwszy zespół. Tegoroczny festival otworzył debiutujący The Outrage. Nie mieli łatwego zadania, jednak poradzili z nim sobie wyśmienicie. Prezentując znane i lubiane covery rozkręcili imprezę i podkręcili temperaturę o kilka stopni. Szkolna świetlica zamieniła się w prawdziwą salę koncertową, która ku zadowoleniu organizatorów była pełna gości. Kilka minut po godzinie 18:00 scenę przejęła znana i lubiana grupa Inventoria. Organizatorzy, po ich poprzednim koncercie w Hormonie, byli pewni kolejnego sukcesu. Mimo pewnych problemów technicznych, zespół zachował się profesjonalnie. Do dziś na samą myśl mam dreszcze. Chętnie cofnęłabym czas, by móc jeszcze raz poczuć te emocje, które wywołała we mnie Inventoria. Czytaj więcej >>

Karolina Najman

26.11.2011 20:39

Radio Traugutt - TOP WSZECH CZASÓW WG JESIONA cz.3

Już w niedzielę 27 listopada o godzinie 20 mam przyjemność zaprosić na ostatnią trzecią część przygotowanego przeze mnie Topu  Wszech Czasów. Serdecznie zapraszam :D

Start niedziela godzina 20:00. Aby słuchać radia wystarczy (w niedzielę) o 20:00 wejść na stronę lub wpisać adres radia 212.87.238.34:8801 w aplikacji do odtwarzania muzyki - w winampie "Dodaj adres URL/add url' (CTRL+L) 212.87.238.34:8801

do usłyszenia :D

Cyprian ''jesion'' Jesionowski

Cyprian Jesionowski

26.11.2011 09:30

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI "ERUDYTA ROKU"

We wtorek tj. 29.11. o godz. 10.00 rozpoczynamy konkurs literacki. Miło mi poinformować, że do konkursu zgłosiło się 34 uczniów (w tym 18 z naszej szkoły). Część pisemna konkursu odbędzie się w sali 2B, natomiast część ustna w bibliotece. W związku z konkursem we wtorek biblioteka będzie nieczynna. Bardzo proszę uczniów w miarę potrzeb i możliwości skorzystać z biblioteki w poniedziałek.

prof. Turel Barbara

25.11.2011 11:28

Akcja koła Caritas

W dniu 28.11.2011r. (poniedziałek) szkolne koło Caritas będzie prowadzić sprzedaż ciast.

Zapraszamy do wsparcia akcji.

Marek Podgórski

23.11.2011 08:47

Wygraj index na UJ

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich uczniów klas maturalnych przystępujących do Egzaminu Maturalnego w 2012 r. do wzięcia udziału w XVI Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
- Nagrodami w Konkursie będą indeksy na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, przydzielane na podstawie decyzji Dziekanów poszczególnych Wydziałów UJ (w ubiegłorocznej, XV edycji Konkursu przyznano 76 indeksów),
- Na stronie internetowej Fundacji opublikowana jest lista lektur obowiązujących uczestników Konkursu. Na jej podstawie opracowane będą testy i pytania konkursowe, Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

22.11.2011 21:50

Andrzejki

Przed poniedziałkową imprezą, pojawiły się w naszej klasie ogromne obawy…  Ile przyjdzie ludzi? Czy będzie im się podobać? Ile pieniędzy uda się nam zebrać? Na te wszystkie pytania, na całe szczęście, możemy odpowiedzieć z szerokim uśmiechem na twarzy! Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać (po odliczeniu kosztów organizacyjnych) 446 zł. Pieniądze te, zostaną przekazane na pomalowanie sali 3B. Nie tylko kwestia materialna okazała się zadowalająca. Również sama zabawa była bardzo przyjemna i wyjątkowo klimatyczna, a przygotowane przez nas wróżby spotkały się z Waszą dużą aprobatą, co nas bardzo cieszy.

Chcieliśmy wyrazić ogromną wdzięczność nauczycielom, którzy zgodzili się poświęcić swój wolny czas i przyjść w poniedziałkowy wieczór do szkoły. Są to: prof. Anna Papis, prof. Małgorzata Chmielewska, prof. Marzena Szota, prof. Ireneusz Stasiak i prof. Marek Podgórski. Serdecznie dziękujemy!

Marlena Dąbrowska

21.11.2011 23:01

Mikołajki dla bardziej potrzebujących!

Samorząd Uczniowski ogłasza świąteczną zbiórkę rzeczy dla dzieci z: Zespołu Szkół Specjalnych nr 43, Młodzieżowej Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Domu Małego Dziecka w Częstochowie. Najmilej widziane będą: pomoce naukowe i artykuły szkolne (zeszyty, bloki, farby, plastelina, kredki itp.), ubrania oraz słodycze. Jeśli chodzi o ubrania muszą być one czyste i w dobrym stanie. Wszystkie rzeczy prosimy dostarczać do prof. Marka Podgórskiego do 2. grudnia. Na klasę która zdoła przekazać najwięcej prezentów czeka bardzo miła nagroda :) Liczymy na Was!

SU

Szymon Malinka

21.11.2011 22:52

Spotkanie z wolontariuszami

W najbliższym czasie w naszej szkole odbędzie się spotkanie z członkami Stowarzyszenia ''Po Prostu" http://www.poprostu.czest.pl. Stowarzyszenie "Po Prostu" jest obecnie grupą 26 osób, która w bardzo szybkim tempie powiększa się i dzięki takim akcjom <http://2lo.traugutt.net/aktualnosci/583,po_prostu_pomagaja> jak ostatnia, przeprowadzona w naszej szkole może pomagać innym, bardziej potrzebującym. Jego członkowie są zadowoleni z ogromnego sukcesu sprzedaży cegiełek w Traugucie, bardzo chętnie chcą spotkać się z nami i za razem podziękować za tak liczne zainteresowanie tematem. Prosimy przewodniczących klas, aby do piątku dostarczyli listy osób, które chętnie wezmą udział w spotkaniu. Listy przyjmują: Aleksandra Chatys (IA), Kamil Brewczyński (II E) i Szymon Malinka (IID).

Szymon Malinka

19.11.2011 23:02

„Rejczel nie Inejczel” – debiutancka audycja

Serdecznie zapraszamy wszystkich słuchaczy Radia Traugutt na debiutancką audycję „Rejczel nie Inejczel”, którą specjalnie dla Was poprowadzą Karolina Najman i Mateusz Koj.

Audycja zostanie poświęcona zespołowi Coldplay oraz zbliżającej się imprezie „Traugutt Rock Music Festival”. Chcemy choć trochę przybliżyć sylwetki zespołów, które już w najbliższy czwartek zawładną sceną.

Mateusz Koj

1234

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!