• Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019. Prosimy wstrzymać się z zakupem podręczników do języka angielskiego do klasy pierwszej.

 • 1. Wyniki egzaminu maturalnego można będzie odbierać w szkole od dnia 3 lipca br. od godz. 1200.
  2. Odbioru świadectwa dokonuje absolwent szkoły lub rodzic (opiekun prawny) po okazaniu pisemnego upoważnienia. Zarówno absolwent jak i osoba upoważniona muszą posiadać dokument tożsamości.
  3. 3 lipca br. pomiędzy godz. 00:00 a 2:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w serwisie dla maturzystów (link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania zostały przekazane w lutym br.).
  4. Egzamin maturalny w sierpniu 2018:

  Absolwent, który nie zdał jednego z egzaminów obowiązkowych, przystąpił do jednego dodatkowego i żaden z nich nie został mu anulowany, ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego.

  Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do 10 lipca br. Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu:

  Załącznik 7a_N (nowa formuła) i Załącznik 7b_S (stara formuła) (do pobrania załączniki w formacie Word ze strony www.oke.jaworzno.pl)

  Egzaminy zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w maju br.

  1. Część pisemna   -  21 sierpnia 2018 r.              (wtorek, godz. 9:00)

  2. Część ustna       -  21 - 22 sierpnia 2018 r.        (harmonogram ustalają dyrektorzy szkół).

  Egzamin w terminie poprawkowym NIE JEST LICZONY DO OPŁATY jako kolejne podejście, więc NIE  PODLEGA  DODATKOWEJ OPŁACIE.

Pojutrze imieniny obchodzi: prof. Ponchała Krzysztof

29.11.2013 22:13

Radio Traugutt podsumowuje Traugutt Rock Music Restival

Festiwal, festiwal i po festiwalu! Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do wysłuchania niedzielnej audycji, która będzie swoistym podsumowaniem wydarzeń ostatnich dni w postaci kolejnej porcji wywiadów wspartych świetną muzyką.

Prócz relacji z Traugutt Rock Music Festival powiemy również kilka słów o innych, mających miejsce nie tak dawno, wydarzeniach muzycznych – Kamp&Rebeca w Katowicach, częstochowskim RockMess III, trasie Męskiego Grania, Audioriver, krakowskim Coke Live Music Festival oraz o kultowym Open’er Festival. Słowem – będzie nieco sentymentalnie. Królować będzie muzyka związana z wydarzeniami ostatnich dni, ale poza nią chcielibyśmy zaproponować Wam kilka nowości z alternatywnej sceny muzycznej.

Mobilne studio Radia Traugutt nadaje jak zwykle z Cafe Belg, start o 20 w najbliższą niedzielę – 1 grudnia.

Zapraszają: Karolina Biskup, Piotr Kleszczewski i Kamil Papaj

Aby wysłuchać audycji wystarczy o wyznaczonej porze wejść na 2lo.traugutt.net lub wpisać adres radia 212.87.238.34:8801 w odtwarzaczu muzyki (w Winampie „add/url” lub Ctrl+L).

Stay tuned! : )

Karolina Biskup

29.11.2013 10:01

Awans w OWT

Śląski Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej z siedzibą w Katowicach zawiadamia, że do zawodów II stopnia XL Olimpiady Wiedzy Technicznej zostali zakwalifikowani uczniowie Waszej szkoły w grupie tematycznej: Elektryczno-Elektronicznej.
1.Jakub Niemczyk
2.Łukasz Lizoń
3.Jakub  Plaskacz
Gratulujemy uczniom i nauczycielom, życzymy dalszych sukcesów.

Marek Podgórski

28.11.2013 11:41

Dowiedz się więcej o Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Jakie kierunki warto studiować na Uniwersytecie?
Jak wygląda nauka na uczelni?
Jak wygląda życie studenckie?
Na te i inne pytania odpowie wasza starsza koleżanka, absolwentka Traugutta, obecna studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Katarzyna Kosela. Termin spotkania zostanie ustalony po utworzeniu listy osób zainteresowanych (u doradcy zawodowego).
Zapraszam serdecznie.

prof. Rogala-Konatowska Malwina

27.11.2013 21:34

Traugutt Rock Music Festival

Kolejna edycja TRMF w naszej szkole już jutro!

Wystąpią:

- Sunday's Red Sky /metalcore, melodic hardcore/

- Public Run /polski rock/

- Radios in Motion /indie rock, alternative rock/

- Eternal Spiritis /reggea, ska, punk/

Startujemy o 17:00. Serdecznie zapraszamy! Bilet wstępu: 6 zł*/7 zł
*dla uczniów Traugutta; przypomianym, że bilety z TRMF w dniu 29 listopada zwalniają  z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek.
Szczegóły na stronie stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/571213942951866/

Piotr Szyma

26.11.2013 13:01

Wycieczka do Warszawy

W środę 20 listopada grupa młodzieży głównie z klas pierwszych uczestniczyła wraz z koleżankami i kolegami z LO im. H. Sienkiewicza w wycieczce do Warszawy, gdzie głównym programem było zwiedzanie Telewizji Polskiej TVP. Zwiedzanie załatwiła nasza absolwentka z 1999  Alma Jarzemska, która w telewizji pracuje już 11 lat. Młodzież zwiedzała studia : Świat się kręci, Jaka to melodia, Teatr Telewizji, Przepis dnia. Przewodnik przybliżył kuluary powstawania i prezentowania programów różnego typu. Wszyscy chętni, którzy chcą uczestniczyć w następnych tego typu wycieczkach proszeni sa o zgłoszenie sie do prof. Aleksandra Cieślaka, który tę wycieczkę przygotował.

prof. Cieślak Aleksander

25.11.2013 20:03

"Poczta mikołajkowa"

Jeżeli chcesz obdarować kogoś bliskiego świątecznym upominkiem za pośrednictwem Mikołaja (i śnieżynek :) ) to do dnia 5 grudnia dostarcz do p. prof. Marka Podgórskiego paczkę podpisaną imieniem, nazwiskiem oraz klasą adresata.

Prezenty zostaną dostarczone w dniu 6 grudnia.

Piotr Szyma

25.11.2013 19:38

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę prezentów mikołajkowych dla dzieci upośledzonych umysłowo - podopiecznych „Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa”. Zachęcamy do przynoszenia słodyczy i artykułów papierniczych (takich jak kredki, bloki rysunkowe, flamastry). Dzięki waszej pomocy te dzieci będą mogły w radosny sposób spędzić Mikołajki.

Upominki należy przynosić do 28 listopada do p.prof. Marka Podgórskiego.

Piotr Szyma

25.11.2013 09:23

Stypendia szkolne

MPOS w Częstochowie prosi o dostarczenie (do mnie) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5.12.2013 r. imiennych faktur i rachunków na pełną kwotę przyznanego stypendium szkolnego za okres od września do grudnia 2013 r.

Jednocześnie proszę o zapoznanie się z poniższymi dokumentami: wydatki kwalifikowane, wykaz punktów handlowo-usługowych oraz zakupy bezgotówkowe.

Marek Podgórski

25.11.2013 08:24

Zaproś seniora do monitora

W imieniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zapraszamy do wsparcia akcji społecznej skierowanej do młodzieży pn.”Zaproś seniora do monitora”

W ramach akcji trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery.  Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r.
Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli tylko biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6 i7-3612QM
13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB

- Czekamy na prace konkursowe, w których w atrakcyjny sposób zostanie pokazane, jak młodsze pokolenie przyjmuje rolę przewodników po świecie Internetu, odkrywając jego tajniki seniorom. Kluczową rolę w przezwyciężaniu barier związanych ze stawianiem pierwszych kroków w sieci odgrywają bowiem osoby trzecie, które pełnią rolę nauczycieli i służą pomocą w sytuacjach kryzysowych. Najlepiej jeżeli są to osoby, które  wywodzą się z bliskiego otoczenia seniorów– mówi Monika Sobczyk, koordynator projektu  Zaproś seniora do monitora.

Więcej o akcji „Zaproś seniora do monitora” oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie http://wideokonkurs.pl .

Marek Podgórski

24.11.2013 13:05

KONKURS " W KRÓLESTWIE ROŚLIN I ZWIERĄT"

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie międzyszkolnym pt. "W Królestwie roślin i zwierząt" organizowanym przez IX LO im. C.K. Norwida.

I etap-10 grudnia 2013 r. godz. 11.00

II etap-15 stycznia 2014 r. godz. 11.00

Miejsce: IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie

Zgłoszenia przyjmuje prof. Jarosław Skrzypczyk do 29. 11. 2013 r.

prof. Skrzypczyk Jarosław

123456

Zaloguj się

Numerki

DNI WOLNE!