Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

28.11.2020 07:01

Finałowa rozgrywka

Zabawa w układanie wyrazów dobiegła końca. Na grafice poniżej finałowy układ liter na planszy. Wykładając za każdym razem najwyżej punktowany wyraz można było w sumie uzyskać 731 pkt (wynik nieosiągalny na poziomie amatorskim), za to jeśli uzyskałaś/łeś +/- 300 punktów możesz być z siebie dumna/y :)

Edit 7.12.20r.
Zadanie 20
Rozwiązanie (najwyżej punktowane) za 30 punktów na grafice powyżej. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

25.11.2020 07:02

Studia na horyzoncie. Konferencja online dla licealistów

Dzień dobry,
Reprezentuję stowarzyszenie Studia Na Horyzoncie, które organizuje bezpłatną konferencję online dla licealistów dotyczącą świadomego wyboru studiów. W jej trakcie prelegenci - studenci uczelni śląskich z różnych kierunków - opowiadają o swoich studiach, dzieląc się z uczestnikami doświadczeniem i poradami oraz odpowiadając na ich pytania.
To świetna okazja dla uczniów, aby dowiedzieć się więcej o swoim wymarzonym kierunku. Dlatego też zależy nam, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.
Konferencja odbędzie się 28 listopada w sobotę w godzinach 11-19 na stronie  
https://m.facebook.com/studianahoryzont/.
Zwracam się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie informacji o wydarzeniu wśród uczniów.
Poniżej przesyłam również link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/728750467998369/

Z poważaniem,
Wojciech Wiśniewski
Studia Na Horyzoncie

Marek Podgórski

24.11.2020 18:41

OPIS WARSZTATÓW SZKOŁA Z GIGANTAMI

Po raz kolejny zapraszamy na akcję darmowych zajęć online dla uczniów, ale też i nauczycieli: “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz “Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje.

“Szkoła z Gigantami” to 4 lekcje w formie webinaru online, podczas których nasi trenerzy - programiści, wprowadzą uczestników w świat kodowania. Zajęcia podzielone są tematycznie na 2 grupy wiekowe. Grupa młodsza (9-12 lat) będzie odkrywać programowanie przenosząc się w środowisku Scratch do świata popularnych gier. Starsi uczestnicy (13-18 lat) poznają natomiast tajniki języka znaczników HTML i stworzą swoje własne strony internetowe.

Polecam kurs HTML szczególnie uczniom klas pierwszych, ponieważ w drugim semestrze będziecie ten materiał przerabiać.

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/biuletyny/biuletyn-szkola-z-gigantami-strony-internetowe.pdf

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/szkola-z-gigantami-zapisy

Czytaj więcej >>

II LO

19.11.2020 07:53

Konkurs Filmowy „Pozytywne Społeczeństwo”. Do wygrania iPhone SE (2020) i inne nagrody.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu „Pozytywne Społeczeństwo”.

Zadanie konkursowe polega na nagraniu trwającego od 1 do 5 minut, dotyczącego profilaktyki przemocy, agresji, przestępczości i uzależnień. Mogą go zgłaszać zespoły od 2 do 5 osób, złożone z młodzieży w wieku 14-18 lat. Prace powinny być artystyczną wypowiedzią uczestników konkursu i powstać przy zachowaniu obowiązujących zasad epidemicznych. Filmy można przesyłać do 29 listopada do godziny 23:59, za pośrednictwem formularza na stornie www.pozytywnespoleczenstwo.pl

Na zwycięskie zespoły czekają atrakcyjne nagrody. Każdy członek zespołu otrzyma iPhona SE (2020), a członkowie zespołów zajmujących pozostałe miejsca na podium iPhony 7 (za zajęcie 2 miejsca) oraz instaxy Mini 11 (za zajęcie 3 miejsca).
Zapraszamy do śledzenia profilu: https://www.facebook.com/Pozytywne-Społeczeństwo-1724286897680854
Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: https://www.pozytywnespoleczenstwo.pl
Zapraszamy do udziału oraz przekazywania informacji o konkursie!

Zespół Fundacji Action-Life

Marek Podgórski

16.11.2020 18:54

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego – nie bądź bierny i zagłosuj!

Drodzy Uczniowie!

Od 16 listopada rozpoczyna się  internetowe głosowanie na projekty do realizacji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na decyzję mamy ponad tydzień.
Czym jest Budżet Obywatelski?
To wydzielona część budżetu miasta Częstochowy, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy i mieszkanki. W tym roku do dyspozycji jest 9 468 489 złotych.
Dlaczego warto zagłosować?
Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój miasta!
Kto może wziąć udział?
W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec i mieszkanka Częstochowy, którzy ukończyli 13 lat.
Jak głosować?
- Głosowanie odbywa się poprzez kartę do głosowania wypełnianą na platformie internetowej do głosowania dostępnej na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl, przy użyciu darmowego kodu SMS. Z jednego numeru telefonu mogą zagłosować 2 osoby, ponieważ na jeden numer telefonu można uzyskać 2 kody - po jednym dla każdej z 2 osób.
- Głosujące mieszkanki i mieszkańcy oddają głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim i dzielnicowym.
- W przypadku projektów o charakterze dzielnicowym, osoby głosujące mogą oddać swój głos na projekty dotyczące dzielnicy, w której mieszkają.
-Wszystkie projekty poddane pod głosowanie znajdują się na platformie www.konsultacje.czestochowa.pl w zakładce "Przeglądaj zadania".
- Głosowanie polega na przydzieleniu danej liczby punktów projektom zadań, przy czym do dyspozycji głosujących jest 10 punktów dla projektów zadań o charakterze ogólnomiejskim i 10 punktów dla projektów zadań o charakterze dzielnicowym.
- Niewykorzystanie pełnej puli punktów nie powoduje nieważności głosu.
- Warunkiem złożenia ważnego głosu jest wypełnienie wszystkich obowiązkowych pól w karcie do głosowania w aplikacji internetowej do głosowania.
- Jeżeli nie posiadasz numeru PESEL, skontaktuj się z Administratorem internetowej platformy do głosowania: 34 370 74 97.
- Dla ułatwienia - Link do spotu z instrukcją głosowania: https://www.youtube.com/watch?v=B3COcEKRngY

Źródła informacji: www.czestochowa.pl, https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/projekty

II LO

16.11.2020 08:31

Techniki nauki

Dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

Marek Podgórski

13.11.2020 08:51

Stypendia szkolne

W ramach współpracy w realizacji pomocy w postaci materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Częstochowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie zwraca się z prośbą o dostarczenie do szkoły oryginałów faktur imiennych (dot. zakupów dokonanych w miesiącach od lipca 2020 r. do grudnia 2020 r.) od wszystkich wnioskodawców kwalifikujących się do pomocy w postaci stypendium szkolnego. Miesięczna wysokość stypendium szkolnego za okres od września 2020 r. do grudnia 2020 r. wynosi 200,00 , a wypłata stypendium szkolnego nastąpi do dnia 31 grudnia 2020 r.

Faktury należy dostarczyć do szkoły do 3 grudnia 2020r.

MOPS informuje, że:
1. zgodnie z załączonym wykazem wydatków kwalifikowanych do stypendium szkolnego w przypadku refundacji kosztów poniesionych przez wnioskodawców na zakup artykułów odzieżowych o charakterze sportowym wymagane jest zaświadczenie szkoły, o udziale dziecka w zajęciach wychowania fizycznego, natomiast w przypadku dodatkowych zajęć sportowych oraz o charakterze edukacyjnym, wyrównawczym, wykraczających poza realizowane w ramach planu nauczania, wymagane jest zaświadczenie zawierające: imię i nazwisko dziecka oraz okres uczestnictwa na zajęciach.
2. poniesienie kosztu oraz uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, wyjazdach na „zieloną szkołę”, wyjściach do teatru, kina wymaga opisu i poświadczenia przez szkołę.
3. w celu zaakceptowania dowodów zakupu na cele edukacyjne, wnioskodawcy przedkładają w szkole, do której uczęszcza uczeń imienne rachunki i faktury za okres przyznania świadczenia decyzją administracyjną.
4. zgodnie z załączonym wykazem wydatków kwalifikowanych w roku szkolnym 2020/2021 w II semestrze obowiązują imienne faktury i rachunki za:
- zakup podręczników i artykułów szkolnych od września 2020 r. do grudnia 2020 r.,
- abonament internetowy – od września 2020 r. do grudnia 2020 r. ,
- imienne bilety autobusowe na dojazd do szkoły – od września 2020 r. do grudnia 2020 r.
5. faktury dostarczone w I semestrze nie mogą być rozliczane w semestrze następnym.
6. miesięczna wysokość stypendium szkolnego za okres od września 2020 r. do grudnia 2020 r. wynosi 200,00 zł

Zgodnie z zasadami rachunkowości niedopuszczalne jest dokonywanie na oryginałach faktur i  rachunkach poprawek w postaci zamazywań, skreśleń: długopisem, piórem, zakreślaczem kolorowym, korektorem. Faktury i rachunki o takich znamionach nie będą podlegały rozliczeniu.

W przypadku pytań, pracownicy Sekcji Usług Środowiskowych pozostają do Państwa dyspozycji w siedzibie MOPS ul. Polskiej Organizacji Wojskowej Nr 2 , pokój nr 20, tel. 34 372 42 20: w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 7,30 do 15,30, we wtorki w godz.  od 7,30 do 16,00, w piątki w godz.  od 7,30 do 15,00.

Marek Podgórski

12.11.2020 10:49

Złote Warsztaty" przygotowujące do konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej".

https://rekrutacja.polsl.pl/zlotewarsztaty/


Warsztaty i konkurs skierowany jest do najzdolniejszych uczniów, którzy mogą być zainteresowani studiami na Politechnice Śląskiej, a stawką indeks wstępu na wybrany kierunek na naszej uczelni.

https://www.facebook.com/PolitechnikaSlaska/

II LO

11.11.2020 18:27

Komitet Główny Olimpiady Informatycznej zaprasza do startu w zawodach XXVIII Olimpiady Informatycznej

Szanowni Państwo,
już tylko dwa tygodnie zostały do zakończenia I etapu XXVIII Olimpiady Informatycznej. Uczniowie mają jeszcze szanse wystartować w zawodach. Rejestracja jest otwarta, trwa cały czas aż do końca I etapu, w portalu SIO2. Rozwiązania można zgłaszać przez SIO2 do 23 listopada 2020 r. do godz. 12:00. Dokumentacja dotycząca zawodów znajduje się na naszej stronie internetowej www.oi.edu.pl.

Na naszym kanale YouTube dostępne jest webinarium "Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej i jak testować rozwiązania?". Na tym kanale pod adresem: https://www.youtube.com/user/olimpiadainf/videos można też znaleźć omówienia zadań z poprzednich edycji Olimpiady, które mogą pomóc Uczniom w starcie w naszej Olimpiadzie.

Bardzo prosimy o przekazanie Uczniom informacji o naszej Olimpiadzie, zachęcenie Uczniów do obejrzenia webinarium oraz omówień zadań z poprzednich edycji Olimpiady, może to zmotywuje Ich do startu w naszych zawodach.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy na dalszą.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Monika Kozłowska-Zając
koordynator Olimpiady Informatycznej
-----------------------------------------------------------------------------------
Olimpiada Informatyczna finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

II LO

12

Zaloguj się

Numerki

    • Pn
    • 21
    • Wt
    • 19
    • Śr
    • 14
    • Czw
    • 31
    • Pt
    • 28