Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

25.11.2021 08:14

Bezpłatne warsztaty dla uczniów!

Szanowni Państwo,

 

już w przyszłym tygodniu 30 listopada oraz 2 grudnia o godz. 18:00 odbędą się bezpłatne warsztaty online z podstaw grafiki komputerowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o warsztatach uczniom oraz zachęcenie ich do udziału.

 

Zgłoszenie udziału

Aby zgłosić udział w warsztatach, należy do dnia 29 listopada do godz. 14:00 wypełnić krótki formularz.

 

Każdy uczestnik może zapisać się tylko na jeden termin. Liczba miejsc jest ograniczona - obowiązuje kolejność zapisów!

 

Warsztaty są organizowane w ramach Konkursu Komiksowego ,,Legendy Podkarpacia” realizowanego przez Centrum GovTech oraz Sejm RP.

Dowiedz się więcej

Z wyrazami szacunku,

Centrum GovTech

II LO

22.11.2021 08:25

Dotknij pomysł! Druk 3D w inżynierii biomedycznej

Serdecznie zapraszam młodzież szkolną wszystkich klas oraz grono pedagogiczne do wysłuchania wykładu dr. inż. Wojciecha Kajzera na temat: „Dotknij pomysł! Druk 3D w inżynierii biomedycznej” w ramach cyklu „INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WOKÓŁ NAS” . Wydarzenie organizowane przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej odbędzie się w dniu 25.11.2021 r. o godz. 16.00 za pośrednictwem platformy ZOOM oraz kanału YOUTUBE. Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie niniejszej informacji na stronie internetowej Szkoły lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego, do P.T. nauczycieli, rodziców i, przede wszystkim, uczniów.

Dane do logowania są następujące:

Platforma ZOOM:

Topic: Inżynieria biomedyczna wokół nas: Dotknij pomysł! Druk 3D w inżynierii biomedycznej.
Time: Nov 25, 2021 04:00 PM Warsaw
https://zoom.us/j/96066103414?pwd=ZEdsaSswYWNiajY2d2JnN0hSblg0QT09
Meeting ID: 960 6610 3414
Passcode: 852160

Kanał YouTube:

https://youtu.be/J1I0Zlb2aiw

Cykl wykładów popularnonaukowych INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA WOKÓŁ NAS to seria interesujących wykładów popularnonaukowych. Zachęcamy do przekazania uczniom i korzystania w dowolnym momencie z nagrań wykładów wygłosoznych dotychczas:

Gwiezdne Wojny są bliżej niż myślisz… (dr Sławomir Suchoń):

https://youtu.be/siLUiTOogAQ

Inżynier i lekarz – wspólne dzieło (prof. Witold Walke):

https://youtu.be/oecXzj0wwwI

Ile sinusów jest w człowieku i inne doniesienia z organizmu (prof. Paweł Badura):

https://youtu.be/JXW5JxnY_AU

Bionika, czyli rzecz o procesach biologicznych w nauce (prof. Ewaryst Tkacz):

https://youtu.be/wilQ_HxCins

Modelowanie wypadków samochodowych (dr Michał Burkacki):

https://youtu.be/Orz1ri-TVfg

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Wydziału Inżynierii Biomedycznej:

www.polsl.pl/rib

Z poważaniem

Paweł Badura

Marek Podgórski

19.11.2021 06:59

Konkurs dla szkół „Bycie eko jest spoko”

Szanowni Państwo,
Komenda Hufca ZHP Częstochowa jak co roku serdecznie zaprasza do uczestnictwa w konkursach „Bycie eko jest spoko”.
W tym roku mamy propozycję aż trzech konkursów – plastyczny, fotograficzny i graficzny.
Szczegóły w załączonym regulaminie i na grafice.
W razie pytań proszę o bezpośredni kontakt z zastępcą komendanta hufca hm. Przemysław Kowalski – tel. 503 499 833, przemek.kowalski@zhp.net.pl

II LO

16.11.2021 16:26

Oferta dla maturzystów

Szanowni Państwo,

chcemy zaprosić Państwa wraz z uczniami do udziału w „OTWARTYCH CZWARTKACH UW”, czyli bezpłatnym spotkaniu online. Celem inicjatywy jest przedstawienie uczniom Uniwersytetu Warszawskiego i jego oferty, pomoc w wyborze kierunku przyszłych studiów, przybliżenie procesu rekrutacji na studia. Spotkanie, z użyciem platformy ZOOM, organizowane jest przez Biuro ds. Rekrutacji, Biuro Promocji i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie będzie trwało około 60 minut.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 listopada 2021 r. o godzinie 10:00. Kolejne spotkania są przewidziane na 16 grudnia br. i 27 stycznia 2022 r. Liczba miejsc ograniczona.

Marek Podgórski

16.11.2021 15:31

Studia Na Horyzoncie

Dzień dobry,

jestem liderką zespołu Studia Na Horyzoncie Katowice oraz członkinią stowarzyszenia Studia na Horyzoncie, które organizuje wydarzenia mające na celu pomoc licealistom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W dniach 19-21 listopada organizujemy bezpłatną konferencję online dla licealistów, na której studenci z uczelni na Śląsku (i nie tylko) opowiedzą o swoich uniwersytetach, kierunkach i doświadczeniu związanym ze studiami. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4o90eE1Wf

Studia Na Horyzoncie to organizacja pozarządowa, która powstała w 2016 roku z inicjatywy dwóch studentów. W ten sposób narodziła się Konferencja Studia Na Horyzoncie, która odbywa się co roku w największych ośrodkach akademickich w Polsce: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Bydgoszcz i Toruń, Katowice, Lublin oraz Łódź. Podczas konferencji uczniowie będą mieli możliwość posłuchania o doświadczeniach starszych kolegów ze studiów i przełamią swój strach związany z wyborem kierunku uczelni wyższej. Stawiamy na autentyczność i wiedzę z pierwszej ręki, dlatego sami dobieramy studentów – prelegentów. Wierzymy, że taka forma stanowi ogromną wartość dla licealistów, którzy często czują wywieraną na nich presję związaną z pytaniem „co dalej?”. Chcemy przedstawić inne rozwiązania i pokazać, że to nie jest wybór tylko między najbardziej znanymi kierunkami. Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem – tylko w tamtym roku podczas konferencji online w Katowicach odwiedziło nas 20 000 osób.

Bardzo zależy nam na pomocy jak największej liczbie młodych ludzi, dlatego prosimy, aby przekazać informacje o naszej konferencji uczniom.

Z poważaniem,

Aleksandra Zachorowska

Marek Podgórski

16.11.2021 07:51

Konkurs komiksowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Szanowni Państwo,

 

jesteśmy międzyresortowym zespołem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie wspólnie z Sejmem RP organizujemy konkurs komiksowy ,,Legendy Podkarpacia”, skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych interesujących się grafiką komputerową.

 

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji o inicjatywie do wiadomości Państwa podopiecznych oraz zachęcenie ich do udziału w konkursie.

 

Zadanie konkursowe

W ramach konkursu należy wykonać komiks przedstawiający legendę związaną z regionem podkarpackim. Legenda może zostać wymyślona przez Was – nie trzeba zamykać się jedynie na te już istniejące. Tu też liczymy na Waszą kreatywność! Praca powinna być wykonana techniką cyfrową (grafika komputerowa).

 

Nagrody

Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie konkursu, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 22 000 zł, a za zajęcie pierwszego miejsca można otrzymać aż 7 000 zł!

 

Termin i sposób zgłaszania prac

Prace można składać do 3 grudnia 2021 roku za pośrednictwem formularza.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.gov.pl/legendypodkarpacia.

Z wyrazami szacunku,

Centrum GovTech

II LO

15.11.2021 07:14

Święto Niepodległości

 

10 listopada 2021 r. odbyła się w szkole akademia z okazji Święta Niepodległości, zorganizowana przez klasę 1E pod opieką p. prof. Justyny Bitner, p. prof. Barbary Budzowskiej oraz p. prof. Izabelli Zawiszy – Blachnickiej. Wszystkie roczniki miały okazję posłuchać refleksyjnych przemówień oraz poniekąd wziąć w niej czynny udział.

Oficjalna część wydarzenia rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie prowadzący przedstawili nam historię Polski od zaborów do I wojny światowej, dzięki której państwo odzyskało niepodległość po 123 latach niewoli. Przedstawione zostały też trudności związane z rozwijaniem się wolnej Polski oraz determinacja, wiara i nieutracona nadzieja narodu polskiego w tym trudnym czasie. Pod koniec przemówień, padły niezwykle mądre i zachęcające do przemyśleń słowa – „Szanujmy wolność jako cenny dar i kochajmy ojczyznę tak, jak umiemy.”

Drugą częścią akademii było patriotyczne karaoke, w którym uczestniczyły wszystkie obecne klasy. Każda z klas prezentowała wylosowane wcześniej pieśni patriotyczne, z czego tylko jedna z poszczególnego rocznika otrzymywała nagrodę w postaci dnia bez pytania, słodkiego upominku oraz kartek okolicznościowych ufundowanych przez Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Na koniec wszystkie klasy wykonywały wspólne karaoke jednej z pieśni.

Myślę, że dzień ten był dobrym upamiętnieniem trudnej historii, przez jaką musiał przejść nasz naród wiele lat temu. Pamiętajmy, że jest to czas szczęśliwy, ze względu na fakt, że jest to kolejna rocznica cennego czasu, w jakim to Polska odzyskała wolność, na którą zawsze zasługiwała.

Weronika Skiba

https://wetransfer.com/downloads/56e14ea40dd1d2c0b1e6255bfa80e35b20211110170606/3d7cea55fef0260cfc473531e15d6b0220211110170606/62e966

II LO

09.11.2021 07:18

Wystartowała rejestracja na Szkołę z Gigantami. Laboratorium AI!

właśnie wystartowały zapisy na kolejną edycję "Szkoły z Gigantami. Laboratorium AI". Tematem przewodnim bieżącej edycji jest sztuczna inteligencja.

Po raz kolejny zapraszamy szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe do udziału w darmowej akcji webinariów poświęconych programowaniu oraz matematyce!

Akcja startuje 29 listopada i potrwa do 10 grudnia 2021 r.

Wraz z wydarzeniem prowadzony jest ranking szkół z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięskich placówek.
Honorowi Patroni wydarzenia
Wydarzenie Szkoła z Gigantami  zostało objęte honorowym patronatem Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji.

Pobierz obrazki


Pobierz obrazki

Honorowi Patroni wydarzenia
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze kilkudziesięciu miast, w których odbędą się warsztaty.
„Szkoła z Gigantami. Laboratorium AI” – to cykl bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dla młodszej grupy wiekowej (9-12) przygotowaliśmy trzy spotkania w środowisku Scratch, które nawiązywać będą do sztucznej inteligencji.

Starsza grupa (13-19) stworzy tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS, JS.

Przygotowaliśmy także specjalny blok matematyczny dla uczniów, którzy mają przed sobą egzamin ósmoklasisty.

Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.

Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń powinien indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.szkolazgigantami.pl.

Zapisy już trwają, a liczba zapisanych uczniów może zadecydować o wygranej dla szkół!

II LO

08.11.2021 07:48

Capture The Flag „153+1” – zachęcamy do udziału w konkursie

Powstał on z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Organizatorem konkursu jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 listopada.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo w komunikacie na naszej stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/capture-the-flag-1531--zachecamy-do-udzialu-w-konkursie.

II LO

12

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28