Dzisiaj imieniny obchodzi: prof. Stasiak Ireneusz

29.12.2010 17:44

Najlepsze licea i technika w Polsce - nowe zasady rankingu

      W połowie grudnia br. odbyło się w Warszawie posiedzenie Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas którego przyjęto nową metodologię rankingu. Dotychczasowe kryterium sukcesu w olimpiadach zostało uzupełnione o wyniki matur na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz o opinię akademicką.
Kapituła Rankingu ustaliła następujące wagi kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2011:
• wynik matury z przedmiotów obowiązkowych – 30%,
• wynik matury z przedmiotów dodatkowych – 30%,
• sukcesy w olimpiadach – 30%,
• opinia akademicka – 10%. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

23.12.2010 17:43

Olimpiada Filozoficzna

      Miło nam poinformować, iż do etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej zakwalifikowali się:
Anita Zielonka
Grzegorz Marsik
Justyna Gosławska
Katarzyna Kuta
Magdalena Randak
Gabriela Salamon
Izabela Wrona

newsa przygotował: p. prof. Ireneusz Stasiak

Marek Podgórski

21.12.2010 17:43

Dyktando w Traugucie

      Ostatni dzień nauki szkolnej przed przerwą świąteczną przyniósł rozstrzygnięcie V Wielkiego Dyktanda w Traugucie. 14 grudnia ponad 30 uczestników zmierzyło się z najeżonym ortograficznymi trudnościami tekstem. Wyniki tej konfrontacji poznaliśmy w dniu 21 grudnia. Nikt nie uchronił się od ortograficznej wpadki, a największe kłopoty sprawiły takie wyrazy jak "trzydziestoośmioipółletni" czy "hurrapatriota". Te słowa okazały się skomplikowane i ortograficznie niejasne, jednak w największe osłupienie wprawiona została komisja przeczytawszy w kilku pracach sformułowanie "kwas i nauka" zamiast "quasi-nauka". Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

21.12.2010 17:41

Olimpiada z WOS-u

      Szanowni Państwo!
Pragnę poinformować, że decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym następujący uczniowie biorący udział w etapie szkolnym 52 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zostali zakwalifikowani do Etapu Okręgowego:
- Paweł Złotkowski
- Karol Kucharski.
Serdecznie gratulujemy.

newsa przygotował: p.prof. I. Stasiak

Marek Podgórski

20.12.2010 17:39

Radiowe urodziny

      Radio Traugutt w eterze już od roku! Niedzielny wieczór był czasem podsumowań i wspominania – redaktorzy przywołali echa trudnych początków oraz mniejszych i większych gaf na ciężkiej, wyboistej drodze radiowej kariery. Piosenki towarzyszące ramówce wywoływały łezkę wzruszenia wśród wiernych słuchaczy, którzy przez ostatnie dwanaście miesięcy śledzili nasze muzyczne fascynacje (nieprawdaż?!). Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

17.12.2010 17:39

Samorząd - podsumowanie

      Minione wybory do samorządu uczniowskiego wywołały spore zainteresowanie i dyskusję na temat jego działalności, programu a nawet sensu istnienia. Na tle tych, jakże twórczych, debat i komentarzy, w następnym numerze LOTu ukaże się artykuł, a już teraz zachęcam do udziału w ankiecie podsumowującej działalność samorządu pod przewodnictwem Karola Kucharskiego.

newsa przygotował: Rafał Pszczółkowski, IIa

Marek Podgórski

17.12.2010 17:37

W krainie stereotypów

       W celu udowodnienia, iż stereotypy istnieją, ale nie zawsze szkodzą wizerunkowi danego społeczeństwa, klasa III Fa przy wsparciu kolegów i koleżanek z innych klas wystawiła w miniony poniedziałek 13 grudnia spektakl teatralny oparty na książce George'a Mikes'a "How to be an Alien". Przedstawienie, odegrane w języku angielskim, było okazją poszerzenia swojej wiedzy na temat tego, jak i o czym rozmawiają typowi Anglicy, jak "wylewnie" wyrażają swoje uczucia, ile razy dziennie piją herbatę i czemu tak bardzo różnią się od innych Europejczyków. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

17.12.2010 17:36

Szkolne Koło Liturgiczne

      Spotkanie Szkolnego Koła Liturgicznego odbędzie się w najbliższy poniedziałek 20 grudnia, na 8. godzinie lekcyjnej w świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów.

newsa przygotował: Maciej Orman kl. III F

Marek Podgórski

16.12.2010 17:35

Zebranie organizayjne dla rodziców Obóz Zwardoń 2011

      Zebranie organizacyjne dla rodziców oraz uczestników zimowiska w Zwardoniu 2011, organizowanego przez II LO im R Traugutta w Częstochowie odbędzie się w dniu 5 stycznia o godz. 17:00 w sali 3B. Na zebraniu omówione zostaną wszystkie szczegóły dotyczące obozu. Obecność rodziców wskazana :)

newsa przygotował: p.prof. Michał Nowak

Marek Podgórski

15.12.2010 17:34

Piłkarska środa

      W Halowym Turnieju Mikołajkowym Traugutt 2010 „SUPER WINNEREM” została reprezentacja IIIe. Trzecioklasiści pokonali w finale jedną bramką ubiegłorocznych triumfatorów, „PRAWIE WINNERóW” – IId. Tutuł „TROCHĘ WINNERA” trafił do IIIb.
Rozgrywki rozpoczęły się w środę o 8:00. Każda grupa składała się z 4 drużyn, a najlepsza z nich przechodziła do tzw. fazy pucharowej. Spore emocje towarzyszyły półfinałowi IId i Id, w którym w ostatnich sekundach drugoklasiści strzelili jedynego gola. Czytaj więcej >>

Marek Podgórski

1234

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • 21
  • Wt
  • 19
  • Śr
  • 14
  • Czw
  • 31
  • Pt
  • 28