• Obecność na próbach jest OBOWIĄZKOWA !


  poniedziałek

  27.01.2020

  wtrek

  28.01.2020

  środa

  29.01.2020

  czwartek

  30.01.2020

  piątek

  31.01.2020

  1  IIIc i IIIe  2
  IIIa i IIIb


  3  IIId i IIIf


  IIIc i IIIe

  4


  5

  IIIa i IIIb

  6  IIIa i IIIb

  IIId i IIIf


  7

  IIId i IIIf  IIIc i IIIe


   


  poniedziałek

  3.02.2020

  wtorek

  4.02.2020

  środa

  5.02.2020

  czwartek

  6.02.2020

  piątek

  7.02.2020

  1  IIIc i IIIe  2
  IIIa i IIIb


  3  IIId i IIIf


  IIIc i IIIe

  4


  5

  IIIa i IIIb

  6  IIIa i IIIb

  IIId i IIIf


  7

  IIId i IIIf  IIIc i IIIe


   


  Poniedziałek

  10.02.2020

  Wtorek

  11.02.2020

  Środa

  12.02.2020

  czwartek

  13.02.2020

  piątek

  14.02.2020

  1  IIIc i IIIe

  STUDNIÓWKA

  2

  3  IIId i IIIf


  4

  5

  IIIa i IIIb  Próba generalna

  IIIabcdef

  6  IIIa i IIIb

  7

  IIId i IIIf

  IIIc i IIIe


22.12.2013 20:13

Jingle bells! Jingle bells!

Pozostało odliczanie dni... Święta nadchodzą! Armagedon w czystej postaci, czyli kolejki, świąteczne porządki i inne symptomy gwiazdki.
Dlaczego lubimy święta? To oczywiste, uczeń ma wolne, uczeń jest szczęśliwy. Jednak nie możemy pominąć corocznego koncertu kolęd w Traugucie - to już tradycja. Zaczęło się od robienia ozdób świątecznych i przygotowania części artystycznej. Gdy wszystko było już zapięte na ostatni guzik, o godzinie 11, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie rozpoczęli wspólne kolędowanie. Swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele i absolwenci, którzy również należą do rodziny "Trauguciaków".
Po przemówieniu prof. Małgorzaty Jackowskiej i przewodniczącego SU Piotra Szymy, ks. Mariusz Woźniak odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa.
W tym roku mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w języku polskim i angielskim w wykonaniu chóru i solistów pod przewodnictwem prof. Anny Gołębiowskiej. Wspólne kolędowanie sprawiło, że spędzony czas upłynął w serdecznej atmosferze i doskonałych humorach. Bez wątpienia był to piękny i niezwykle wzruszający dzień, który pozwolił wszystkim oderwać się choć na krótką chwilę od "świątecznej gorączki".
W imieniu szkoły, życzymy Wesołych Świąt w rodzinnym gronie i szczęśliwego Nowego Roku!
~ Justyna Muzyczka i Karina Pompa, klasa Ie

II LO

22.12.2013 16:44

Przeszczepianie narządów darem życia

W czwartek, dnia 19.12.2013r., nasza szkoła miała przyjemność i zaszczyt w swych progach ponownie gościć lek. med. Jana Żelechowskiego, który dla uczniów klas IIB, IIC, IIIB i IIIC przygotował prelekcję na temat przeszczepiania narządów. Zgromadzeni w świetlicy mieli okazję zdobyć niezliczoną ilość nowych informacji o polskiej transplantologii, sprawdzić swój stan wiedzy na temat tej metody ratowania życia, jak i rozwiać wszelkie wątpliwości przez zadawanie ekspertowi nurtujących pytań. Podczas wykładu nasz gość przybliżył stronę prawną pobierania narządów, tłumacząc wszelkie zawiłości związane z oświadczeniem woli na pobranie własnych narządów; przybliżył niezwykle skomplikowaną procedurę przeszczepów, jak i podkreślał wielokrotnie, jak ogromną szansę dla oczekujących chorych stanowią takie zabiegi. Na koniec każdy zainteresowany uczeń mógł zdobyć materiały informacyjne dotyczące poruszanych podczas wykładu kwestii, jak i oświadczenie woli na pobranie własnych narządów.

W imieniu wszystkich uczniów, pragniemy serdecznie podziękować panu lek. med. Janowi Żelechowskiemu za poświęcenie swego czasu i podzielenie się swą bezcenną wiedzą i doświadczeniem, jak i prof. Jarosławowi Skrzypczykowi za zorganizowanie tak pouczającego spotkania.

Marcelina Skrobek

22.12.2013 10:28

Radio zaprasza

W niedzielę punktualnie o godzinie 20:00 na antenie Radia Traugutt rozpoczniemy świąteczną audycję. Zaprezentujemy Wam utwory, których na co dzień nie słyszy się w radiu, a mimo to są bardzo klimatyczne i świetnie wprowadzają w atmosferę świąt. Audycję poprowadzą: Patryk Fiutek i Kamil Papaj.

Marek Podgórski

18.12.2013 10:06

Ku Bożemu Narodzeniu...

Bardzo szybkimi krokami zbliżają się święta. Dobiega końca czas przygotowań także tych duchowych, wewnętrznych. Wielu ludzi, również młodych, w czasie Adwentu troszczy się o pogłębienie relacji z Bogiem poprzez modlitwę, udział w rekolekcjach, Msze święte Roratnie, spowiedź. Wielu myśli o potrzebujących i śpieszy im z pomocą.

Choć minęło już kilka dni od tego wydarzenia chcę powrócić do dni 6 i 7 grudnia kiedy to liczna grupa uczniów naszej szkoły podjęła się współpracy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej i zaangażowała w prowadzoną w całej Polsce zbiórkę żywności. Nawet przenikliwy chłód i kiepska pogoda nie pokonały ciepła serc wolontariuszy. Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane w formie paczek świątecznych i radują obdarowanych, ale myślę że i obdarowywujących.

W imieniu tych, którzy otrzymali pomoc bardzo, bardzo, bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie a szczególnie uczniom i uczennicom, profesorowi Skrzypczykowi i Dyrekcji szkoły.

Ks. Rafał Zawisza

Marek Podgórski

17.12.2013 19:38

Ie na lodzie

16.12.2013r. klasa 1 e odwiedziła wraz z prof. Markiem Podgórskim częstochowskie lodowisko. Radości i zabawy było co niemiara. Prawie wszyscy pojawili się na lodzie. Zdarzały się małe upadki lecz dzielni uczniowie szybko i sprawnie podnosili się i śmigali dalej. To był bardzo aktywnie i przyjemnie spędzony czas.

by Kinga Bulska

Marek Podgórski

16.12.2013 10:28

Agnieszka i Julia dały radę

VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie było organizatorem Międzyszkolnego  Konkursu ECO-MASTER. Rywalizację przeprowadzono w języku angielskim a dotyczyła ona świata przyrody, ochrony środowiska, jego zagrożeń, zdrowej żywności oraz podobnych tematów na poziomie B1-B2 (intermediate - upper intermediate). Do konkursu z częstochowskich ogólniaków zakwalifikowano 46 osób. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Agnieszka Dyner, a III Julia Makuch (obie z klasy IIC). Serdecznie gratulujemy.

Marek Podgórski

16.12.2013 08:10

Awans romanistek

Miło mi poinformować, iż decyzją Śląskiego Komitetu Okręgowego XXXVII Olimpiady Języka Francuskiego do etapu okręgowego zakwalifikowane zostały:

Marysia Popczyk z kl. Id
Małgosia Koperska z kl. IIa oraz
Natalia Prosińska z kl. IIId

Egzaminy etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego będą miały miejsce dnia 10 stycznia 2014r. w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

prof. Ludwin Ewa

15.12.2013 21:12

Black & Yellow Day

Uwaga Trauguciacy! Najbliższy wtorek w naszej szkole to Black & Yellow Day. W tym dniu zachęcamy wszystkich do ubrania się w kolorach II LO, czyli żółtym i czarnym. Na długiej przerwie zapraszamy na świetlicę do wspólnego świętowania razem z Klubem Kibica.

Piotr Szyma

15.12.2013 16:31

Konkurs dendrologiczny

XIV Regonalny Konkurs Dendrologiczny został roztrzygnięty w piątek 13.12.2013 r. 
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce w IX LO im C.K. Norwida w Częstochowie.
Paulina Duszyńska z klasy 3b zajęła 3 miejsce.
Wykazała się świetną znajomością zarówno teoretyczną jak i praktyczną drzew i krzewów.
Konkurs od lat przygotowuje i przeprowadza niestrudzony miłośnik dendrologii prof. Hereźniak.
Serdecznie gratuluję sukcesu Paulinie, która już  kolejny raz została nagrodzona.

prof. Skrzypczyk Jarosław

13.12.2013 18:47

Traugutt światowy

Wiekopomne zwycięstwo uczniów naszego liceum w debacie sponsorowanej przez profesora Jerzego Buzka umożliwi szerzenie dobrego imienia szkoły również za granicą! W ostatni poniedziałek młodzież z częstochowskich szkół średnich udała się do Zespołu Szkół Ekonomicznych i zmierzyła w socjologiczno-filozoficznych debatach. Nagrodami było pięć wejściówek do Parlamentu Europejskiego i możliwość zwiedzenia stolicy Belgii wiosną. Na pięć miejsc wycieczkowych "Trauguttowi" udało się zdobyć aż dwa, pozostałe przypadły Samorządówce i "Norwidowi".

Z całą pewnością wyjazd za granicę poszerzy horyzonty władających zaciekle językami Trauguttowskich humanistów i stanie się chlubą dla naszej szkoły.

Dziękujemy serdecznie pani profesor Ewie Ludwin za towarzyszenie nam na obcej ziemi Ekonomika i panu profesorowi Patrykowi Frendowskiemu za naukę sztuki walki na arenie debat.

Najwyższa z piątek dla Traugutta

Michał Stefańczyk

123

Zaloguj się

Numerki

  • Pn
  • -
  • Wt
  • -
  • Śr
  • -
  • Czw
  • -
  • Pt
  • -